BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Vilniuje pristatyta geroji Europos Šiaurės šalių praktika padedant šeimoms, susiduriančioms su priklausomybių problema

Data

2016 12 20

Įvertinimas
0
20161130_111529.jpg

Vilniaus miesto savivaldybėje vyko diskusija, kurioje Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento, NVO konfederacija vaikams ir atskirų savivaldybių atstovai dalinosi įžvalgomis apie gerąją Šiaurės šalių patirtį ir praktiką kuriant bei įgyvendinant bendradarbiavimo modelius vietos savivaldos lygmeniu, siekiant padėti šeimoms, kuriose susiduriama su priklausomybių problema, bei aptarė ateities perspektyvas Lietuvoje, siekiant stiprinti pagalbos šeimai modelius savivaldybėse.

Įvertindamas savivaldybių vaidmenį sprendžiant alkoholio ir kitų psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo problemas, Departamentas kartu su Šiaurės ministrų tarybos biuru Lietuvoje įgyvendina projektą „Vietos savivaldos modelis dirbant su socialinės rizikos šeimomis ir priklausomais asmenimis, identifikuojant gerosios praktikos modelius Šiaurės šalyse“. Projekte dalyvauja kelių savivaldybių (Ukmergės, Šalčininkų rajonų, Elektrėnų bei Vilniaus miesto), nevyriausybinio sektoriaus, pagalbos sergantiems asmenims sistemos atstovai. 

Įgyvendami šį projektą, 2016 m. lapkričio 28 – gruodžio 2 d. atsakingų institucijų ir organizacijų atstovai lankėsi Suomijoje, siekdami susipažinti su šios šalies ir kitų Šiaurės šalių gerąja patirtimi teikiant pagalbą šeimoms. Vizito metu buvo aplankytos skirtingos institucijos, susipažinta su šios šalies pagalbos modeliu savivaldos lygmeniu teikiant paslaugas šeimai ir jos nariams, kurie tiek tiesiogiai, tiek netiesiogiai susiduria su problemomis, sąlygotomis psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo.

Narkotikų tabako ir alkoholio kontrolės departamento direktorė Inga Juozapavičienė susitikime pristatė projektą „Vietos savivaldos  sprendimai dirbant su socialinės rizikos šeimomis ir priklausomais asmenimis, identifikuojant gerosios praktikos modelius Šiaurės šalyse“ bei sėkmingą Suomijos modelio pavyzdį. Pristatymo metu Departamento direktorė dar kartą pabrėžė, kad šio modelio pagrindinė sėkmės priežastis – atitinkamų suinteresuotų institucijų ir nevyriausybinių organizacijų bendradarbiavimas, paslaugų prieinamumas gyvenamoje vietoje, požiūris į žmogų ir į šeimą. „Kiekvienam durys atviros“ – tokiu principu dirba institucijos ir organizacijos toje šalyje“,- teigė Departamento direktorė.

NVO konfederacija vaikams direktorė Elena Urbonienė susirinkusiems pristatė, koks svarbus yra nevyriausybinių organizacijų vaidmuo sprendžiant šią problemą ir kiek daug mes galime išmokti iš Skandinavijos valstybių. Ukmergės r. sav. Vaiko teisių apsaugos ir socialinės paramos skyriaus Vaiko teisių apsaugos poskyrio vedėja Reda Liubomirskienė pasidžiaugė sėkmingais Ukmergės rajono savivaldybės darbo rezultatais, pradėjus dirbti su šeimomis, susiduriančiomis su priklausomybių problema, ir pasiektais rezultatais. Pranešėja pripažino, jog J.E. Prezidentės apsilankymas Ukmergės raj. Tulpiakiemio kaime buvo „spyris“ veikti ir spręsti opiausias problemas.

Susitikimo pabaigoje vykusioje diskusijoje dalyviai pasidalino savo patirtimi ir pavyzdžiais, kiek daug, nelaukdami jokios pagalbos, gali nuveikti iniciatyvūs žmonės kartu, o taip pat pabrėžė, kad esama situacija reikalauja imtis priemonių, o iniciatyvos gali prasidėti net ir nuo vieno visuomenės nario, kuris neabejingas bendruomenės gerovei.