BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


VASAROS FESTIVALIUOSE VĖL STARTAVO INICIATYVA BE SAFE LAB

Data

2018 07 23

Įvertinimas
0
radistai .jpeg

Šiemet liepos 20-22 d. iniciatyvos Be Safe Lab komanda startavo festivalyje „Betsafe Radistai Village 2018“, kuriame lankytojams buvo teikiama informacija apie saugų linksminimąsi, nuolat vyko konsultacijos su specialistais apie psichoaktyviųjų medžiagų poveikį ir jų vartojimo rizikas, lytiškai plintančias ligas. Visi norintys galėjo atlikti greitąjį ŽIV testą, pasitikrinti savo blaivumą alkotesteriais, gauti nemokamo vandens ar prezervatyvų. Visą parą festivalyje psichologai ir socialiniai darbuotojai dirbo su psichoaktyvias medžiagas vartojusiais žmonėmis, kuriems buvo reikalinga pagalba.

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento, koalicijos „Galiu gyventi“, Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės Ūminių apsinuodijimų skyriaus, asociacijos „Demetra“, bendrovės „Alkotesteris“, Sveikatos apsaugos ministerijos Ekstremalių sveikatai situacijų centro Apsinuodijimų informacijos biuro ir „Krizių įveikimo centro“ šiemet bendrai vykdoma iniciatyva Be Safe Lab tęsiama vasaros festivaliuose jau trečius metus iš eilės. Tokios saugios zonos veikia Vokietijos, Vengrijos, Nyderlandų bei kitų šalių festivaliuose. Lietuvoje ši iniciatyva dar gana nauja, tačiau vis labiau žinoma ir lankoma festivalių dalyvių: per šį festivalį buvo atlikta 112 greitųjų ŽIV testų, blaivumas alkotesteriais tikrintas net 813 kartų.

Daugiau apie iniciatyvą Be Safe Lab „Facebook“ paskyroje - https://www.facebook.com/besafelab/