BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


VAISTAS SKIRTAS UŽMIGDYTI DRAMBLIAMS, KĄ JIS GALI PADARYTI ŽMOGUI?!

Data

2019 01 24

Įvertinimas
0
action-adult-boots-209230 (1).jpg

„Šiandieninis pasaulio narkotikų žemėlapis yra ženkliai sudėtingesnis ir reikalaujantis daugiau iššūkių nei prieš 30 metų, kada buvo pasirašyta paskutinė tarptautinė narkotikų kontrolės sutartis. Šiandien ypatingai svarbu sustabdyti didėjantį srautą mirtį nešančių fentanilių“, - savo kalboje pabrėžė Tarptautinės narkotikų kontrolės valdybos prezidentas dr. Viroj Sumyai.

Naujųjų narkotikų, ypač fentanilio analogų, galima įkvėpti per nosį, per burną, jie lengvai absorbuojami per odą ir akis, todėl būtina atkreipti dėmesį ne tik į vartotojus, bet ir į asmenis savo darbe susiduriančius su naujais sintetiniais narkotikais. Nėra duomenų apie saugius daugelio fentanilių kiekius žmonėms, todėl specialistai, dirbantys pašto paslaugų sferoje, teisėsaugos ir kitose pirmojo reagavimo įstaigose nuolat rizikuoja savo sveikata.

Šiandien, pirmą kartą Lietuvoje, Departamentas su Europos narkotikų ir narkomanijos stebėsenos centro atstovais seminare „Naujų psichoaktyviųjų medžiagų keliamos grėsmės ir auganti profesinė rizika“ kartu su Pasaulio sveikatos organizacijos atstove, Belgijos ir Lietuvos teisėsaugos pareigūnais bei toksikologais aptaria naujųjų narkotikų keliamas grėsmes darbuotojams.