BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Teismas padėjo tašką ginče ar plastikinė tara yra grafinas!

Data

2019 11 06

Įvertinimas
2
pexels-photo-1320998.jpeg

Departamentas 2018 m. birželio 28 d. skyrė UAB „Masada“ 578,50 eurų baudą už Alkoholio kontrolės įstatymo nuostatų pažeidimus. Nustatyta, kad Įmonės darbuotoja neblaiviam pirkėjui įstatyme nustatytu draudžiamu laiku pardavė 6 plastikinius vieno litro talpos butelius alkoholinio alaus.  Įmonė, nesutikdama su priimtu nutarimu, skundė jį teismui. Vienas iš įmonės skundo argumentų, kad plastikinė tara, į kurią buvo išpilstytas alus yra vartojimui vietoje skirti grafinai.

Teismas 2019 m. spalio 23 d. nutartimi atmetė Įmonės skundą kaip nepagrįstą ir konstatavo, kad alus supiltas į vienkartinę plastikinę tarą yra ne grafinas, o neužsuktas plastikinis butelis. Tokį išpilstymo ir vartojimui vietoje pateikimo būdą teismas prilygino alkoholinio gėrimo pardavimą atidarytoje pakuotėje, ką nuo 2018 m. sausio 1 d. įstatymų leidėjas uždraudė. Teismas konstatavo, kad Įmonės pasirinktos priemonės, kuriomis siekiama užtikrinti alkoholinių gėrimų vartojimą vietoje, nėra pakankamos. Su teismo sprendimu galite susipažinti čia.