Pasak Departamento eksperčių, susitikimo metu taip pat buvo nagrinėtos narkotinių ir psichotropinių medžiagų ir jų prekursorių nelegalios apyvartos tendencijos, nekontroliuojamų prekursorių keliamos problemos, nelegalios rinkos gudrybės, internetinės prekybos narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis bei jų prekursoriais galimybės bei sudėtinga to kontrolė.
Jungtinių Tautų narkotikų kontrolės ir nusikalstamumo prevencijos biuro (UNODC) 2024 m. ataskaitoje atkreiptas dėmesys į kintančią sintetinių narkotikų padėtį ir nerimą keliantį sintetinių opioidų, ypač nitazenų, augimą ir vartojimą. O dirbtinis intelektas, naudojamas daugelyje sričių, vis dažniau pasitelkiamas ir įvairiose neteisėtose veiklose, įskaitant narkotikų gamybą, bei platinimo optimizavimą.
„Prekybos narkotikais kontrolė yra sudėtingas pasaulinis iššūkis, kuriam spręsti reikia tvirto, suderinto ir nuoseklaus tarptautinio atsako ir bendradarbiavimo. Tarptautinis bendradarbiavimas yra labai svarbus formuojant būsimą kovos su prekyba narkotikais politiką, išnaudojant įvairių organizacijų kolektyvinę galią ir toliau stiprinant tarptautinių standartų nustatymo procesą“, – dalyvavimo konferencijoje svarbą apibendrina R. Mačiūnienė.
Atnaujinimo data: 2024-11-22
NTAKD informuoja apie gruodžio mėnesį taikytas poveikio priemones
Europos rinkoje jau stebima 1000 naujų psichoaktyviųjų medžiagų
VVTAT laikinai uždraudė per nosį vartojamus energinius miltelius