BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Seimas patvirtino ilgalaikę Valstybinę narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės ir vartojimo prevencijos programą

Data

2018 12 13

Įvertinimas
0
Logo.png

Šiandien Seimas patvirtino Valstybinę narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės ir vartojimo prevencijos 2018–2028 m. programą.

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento programos rengėjų komanda nuoširdžiai dėkoja visiems prisidėjusiems prie Programos rengimo,  už Jūsų kantrybę ir bendrą darbą, palaikymą ir supratimą. Labai džiaugiamės, kad Programos derinimo eigoje programos vizija ir tikslai  išliko nepakitę, ir tiek Vyriausybės, tiek Seimo narių, tiek programos rengėjų požiūriai sutapo ir išliko vieningi iki galo.

Pirmas žingsnis, formuojantis tolimesnį 10 metų pagrindą psichoaktyvių medžiagų vartojimo prevencijos ir kontrolės politikai, padarytas. Laukia tolesni darbai, įgyvendinant Programoje numatytus tikslus, uždavinius ir kryptis. Jau pradėtas rengti tarpinstitucinis 2019-2021 metų veiklos planas, kuriame bus suplanuoti konkretūs programos nuostatas įgyvendinantys darbai.  Labai tikimės ir tolesnio sėkmingo institucijų bei nevyriausybinių organizacijų bendradarbiavimo, kuriant saugesnę ir sveikesnę Lietuvą.

Ilgalaikio strateginio dokumento esminis siekis – subalansuotomis priemonėmis siekti saugesnės ir sveikesnės šalies, kurioje kiekvienam žmogui siekiama padėti išvengti ar sumažinti alkoholio, tabako ir narkotikų daromą žalą, taip pat sudaromos galimybės rūpintis savo, šeimos ar bendruomenės narių sveikata, socialine ir ekonomine gerove.

Šis strateginis dokumentas numato kontekstualios, mokslo ir faktiniais duomenimis pagrįstos ir subalansuotos ilgalaikės narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės ir vartojimo prevencijos politikos įgyvendinimą. Programa apima šias lygiaverčiai svarbias ir viena kitą papildančias sritis: paklausos mažinimo (prevencijos, ankstyvosios intervencijos, gydymo, psichologinės ir socialinės reabilitacijos bei reintegracijos priemonės); pasiūlos mažinimo (teisėtų ir neteisėtų psichoaktyviųjų medžiagų fizinio bei ekonominio prieinamumo ribojimo priemonės); žalos mažinimo (veiksmingos rizikos valdymo ir pagalbos priemonės narkotines ir psichotropines medžiagas vartojantiems žmonėms); stebėsenos (patikimos, kokybiškos ir palyginamos informacijos rinkimas ir vertinimas, pripažįstant mokslinį politikos ir intervencijos įvertinimą, remiant ir tobulinant mokslinius tyrimus).

Valstybinė narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės ir vartojimo prevencijos 2018–2028 m. programa