SAVIVALDYBIŲ DĖMESYS VASAROS MUZIKOS FESTIVALIUOSE VYKDOMAI INICIATYVAI „SAUGI ERDVĖ“

Data

2019 07 23

Įvertinimas
0
saugi erdvė logo (1).png

Kaišiadorių raj. savivaldybėje liepos 22 d. vyko susitikimas, kuriame pristatyta jau trečius metus muzikos festivaliuose vykdoma viena iš pozityvių ir inovatyvių veiklų – bendra valstybinių ir nevyriausybinių organizacijų edukacinė iniciatyva „Saugi erdvė“ („Be Safe Lab“), skatinanti festivalių lankytojus rūpintis savo ir aplinkinių sveikata bei prisidedanti prie jų sąmoningumo didinimo.  Džiaugėmės, kad susitikime dalyvavo ir aktyviai diskutavo Kaišiadorių raj. savivaldybės meras ir  administracijos direktorius, Kaišiadorių raj. savivaldybės administracijos sveikatos ir  kultūros skyrių, greitosios medicinos pagalbos tarnybos, visuomenės sveikatos biuro ir  Kaišiadorių rajono policijos komisariato atstovai.

 Edukacinės iniciatyvos „Saugi erdvė“  susitikimas jau vyko Molėtų raj. savivaldybėje liepos 15 d. ir vyks Varėnos raj. savivaldybėje liepos 23 d.

„Saugios erdvės“ komanda, sudaryta iš kvalifikuotų psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos srityje dirbančių specialistų, muzikos festivaliuose teikia dviejų rūšių paslaugas:

  • edukacinę – festivalių lankytojams teikiama informacija apie psichoaktyviųjų medžiagų poveikį ir riziką, lytiškai plintančias ligas, vairavimą apsvaigus, lankytojams taip pat suteikiama galimybė pasitikrinti blaivumą alkotesteriais bei atlikti greitąjį ŽIV testą;
  • psichologinės pagalbos – visą parą teikiama profesionali psichologinė pagalba psichoaktyviąsias medžiagas vartojusiems asmenims.

Ši iniciatyva  šiai metais vykdoma keturiuose muzikos festivaliuose:

  • „Sūpynės Festival 2019“, kuris vyks liepos 25-28 d. Toliejuose, Molėtų raj.
  • „Granatos Live 2019“, kuris vyks rugpjūčio 1-4 d. Rumšiškėse, Kaišiadorių raj.
  • „Yaga Gathering 2019“, kuris vyks rugpjūčio 15-19 d. Varėnos raj.
  • „Loftas Fest 2019“, kuris vyks rugsėjo 13-14 d., Vilniuje.

 Iniciatyvą „Saugi erdvė“ šiemet vykdo Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas, koalicija „Galiu gyventi“,  asociacija „Demetra“, bendrovė „Alkotesteris“, Sveikatos apsaugos ministerijos Ekstremalių sveikatai situacijų centro Apsinuodijimų informacijos biuras,  „Krizių įveikimo centras“ ir  Jaunimo Linija.

UA-79662928-1