BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


REKOMENDACIJOS MOKYKLAI, KAIP PADĖTI VAIKUI, KURIO MAMA AR TĖTIS GIRTAUJA

Data

2017 02 14

Įvertinimas
0
jh.jpg

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas, kartu su asociacija „Mentor Lietuva“, minėdami tarptautinę Alkoholikų vaikų savaitę, parengė rekomendacijas mokyklai „Kaip mokykla gali padėti vaikui, kurio mama ar tėtis girtauja?“.

Vaikams iš priklausomų nuo alkoholio šeimų ypatingai reikalingas dėmesys, parama ir pagalba. Juolab, kad dažniausiai vaikai auga tokiose šeimose, kuriose problemos yra arba neigiamos, arba dangstomos. Tokiems vaikams svarbu, kad jie galėtų išsakyti savo jausmus, patirtis bei išgyvenimus patirtus priklausomoje nuo alkoholio šeimoje. Ne mažiau vaikams svarbus saugumo jausmas, pasitikėjimas suaugusiais, kuriems galėtų pasipasakoti ir atsiverti, kurie juos palaikytų, nuramintų ir suteiktų reikiamą pagalbą, atitinkančią jų amžių.

Šiose rekomendacijose mokytojai ras patarimus, kaip atpažinti vaiką augantį priklausomoje šeimoje, kaip elgtis ir ką sakyti, jei vaikas kreipiasi pagalbos.