exclamation

Informuojame, kad nuo 2020-11-27 18:00 iki 2020-11-29 18:00 ir nuo 2020-12-04 18:00 iki 2020-12-06 18:00 bus atliekami IS infrastruktūros perkėlimo darbai. Dėl šios priežasties galimi trumpalaikiai portalo „Mano vyriausybė“ veiklos sutrikimai. Atsiprašome už nepatogumus.

Raudondvaryje vyks konferencija, skirta priklausomų asmenų socialinei integracijai

Data

2020 06 10

Įvertinimas
3
Renaldas Ciuzas Valerijus Makunas (7).jpg

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento (NTAKD) direktorius Renaldas Čiužas ir Kauno rajono meras Valerijus Makūnas trečiadienį aptarė aktualias priklausomų asmenų  integracijos problemas ir sutarė surengti mokslinę konferenciją, kuri vyks šių metų spalį, Raudondvario dvare.

NTAKD vykdo Europos Sąjungos finansuojamą projektą „Asmenų, priklausomų nuo psichoaktyvių medžiagų, socialinė integracija“.  „Mūsų tikslai – padėti tokiems asmenims integruotis į darbo rinką, didinti reabilitacijos paslaugų prieinamumą, dalintis gerąja patirtimi“, - tvirtino R. Čiužas.

Tarp 13-kos projekto partnerių  du veikia Kauno rajone – tai VšĮ „Sugrįžimas“ ir VšĮ „TC Laisva valia“.

R. Čiužas teigė, kad prie ankstyvosios intervencijos programos įgyvendinimo aktyviai prisideda ir Kauno rajono visuomenės sveikatos biuras (VSB), surengęs psichologams ir pedagogams specialius mokymus.

Departamento direktorius pastebėjo, kad Kauno rajono savivaldybė aktyviai naudojasi įstatymų suteiktomis teisėmis riboti prekybos alkoholiniais gėrimais laiką, nustatant rūkymo vietas.

Kauno rajonas išsiskiria gerais visuomenės sveikatos rodikliais: vidutinė gyvenimo trukmė yra didžiausia šalyje – 78,6 m., taip pat vienas mažesnių mokyklos nelankančių vaikų skaičius, nedaug socialinės rizikos šeimų.

Vis dėlto Kauno rajone, kaip ir visoje Lietuvoje, gyventojai kreipiasi dėl apsinuodijimų kanapėmis, opiatais, amfetaminais ir kitomis psichoaktyviomis medžiagomis. „Apsinuodijimo alkoholiu atvejų šalyje mažėja, o štai psichoaktyviomis medžiagomis daugėja“, - įvardijo problemą R. Čiužas.