BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Prekyba alkoholiniais gėrimais išsinešti viešojo maitinimo įstaigose visuotinio karantino metu

Data

2020 11 13

Įvertinimas
2
table-791167_1920.jpg

Departamentas, atsižvelgdamas į esamą situaciją ir sulaukęs nemažai paklausimų dėl prekybos alkoholiniais gėrimais viešojo maitinimo įstaigose, kai nuo lapkričio 7 d. yra draudžiama viešojo maitinimo įstaigų, restoranų, kavinių, barų, naktinių klubų ir kitų pasilinksminimo vietų veikla, išskyrus maisto tiekimą išsinešti, primena, kad prekyba alkoholiniais gėrimais išsinešti nėra draudžiama, tačiau ji gali būti vykdoma, jeigu ūkio subjektas užtikrina teisės aktų reikalavimų laikymąsi:

  • Prekyba alkoholiniais gėrimais išsinešti gali būti vykdoma, jei tokią teisę suteikia ūkio subjekto turima mažmeninės prekybos alkoholiniais gėrimais licencija, t. y. licencijoje nurodytas pardavimo būdas „išsinešti“ arba „vartoti vietoje ir išsinešti“.
  • Turi būti laikomasi licencijoje nustatytų laiko apribojimų, pvz., jei licencijoje prekyba alkoholiniais gėrimais leidžiama pirmadieniais iki 18 val., tai ūkio subjektas gali vykdyti prekybą alkoholiniais gėrimais pirmadieniais tik iki 18 val.
  • Jeigu licencijoje nenustatytas prekybos alkoholiniais gėrimais laiko apribojimas, tai vykdant prekybą išsinešti būtina laikytis Alkoholio kontrolės įstatyme įtvirtintų laiko apribojimų, t. y. alkoholiniais gėrimais išsinešti prekiauti pirmadieniais–šeštadieniais nuo 10 valandos iki 20 valandos, o sekmadieniais – nuo10 valandos iki 15 valandos.
  • Atkreiptinas dėmesys, kad parduodami alkoholiniai gėrimai išsinešti gamyklinėje taroje, taip pat pilstomas alus, alaus mišiniai su nealkoholiniais gėrimais ir natūralios fermentacijos sidras privalo būti paženklinti teisės aktų nustatyta tvarka.
  • Ūkio subjektas privalo užtikrinti, kad alkoholiniai gėrimai bus parduodami tik asmenims, vyresniems kaip 20 metų. Jei yra abejonių, kad asmuo yra jaunesnis kaip 25 metų amžiaus, privaloma patikrinti asmens amžių patvirtinantį asmens tapatybės dokumentą.
  • Ūkio subjektas privalo užtikrinti, kad alkoholiniai gėrimai bus parduodami tik blaiviems asmenims.

Taip pat primename, kad nuo lapkričio mėnesio 1  d. įsigaliojo  nauji Alkoholio kontrolės įstatymo reikalavimai dėl prekybos alkoholiniais gėrimais. Tai galioja ir viešojo maitinimo vietoms prekybai alkoholiniais gėrimais išsinešti, su pakeitimais galite susipažinti čia.

Dėl papildomos informacijos ir konsultacijų suteikimo maloniai prašome kreiptis į Tabako ir alkoholio kontrolės skyrių tel. 8 706 68094.