BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Patikrinimai visada buvo orientuoti į didžiausią žalą visuomenės sveikatai darančius pažeidimus

Data

2018 03 21

Įvertinimas
0
Logo.png

Departamento veikla atliekant neplaninius ūkio subjektų veiklos patikrinimus visada buvo orientuota į opiausias, didžiausią žalą visuomenės sveikatai darančias sritis – naktinę prekybą alkoholiniais gėrimais, alkoholio ar tabako gaminių pardavimą jaunesniems, nei leistino amžiaus, asmenims, prekybą neturint atitinkamų licencijų ir kt. Šie patikrinimai visada buvo organizuojami turint informacijos apie galimai įmonių daromus pažeidimus.

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) prevencinė profesionaliai atliekama korupcijos rizikos analizė – vienas iš efektyviausių įrankių įgyvendinus rekomendacijas siekti, kad visose valstybės institucijose galima korupcijos rizika būtų sumažinta iki minimumo. Ši analizė taip pat padėjo nusistatyti vidinio reglamentavimo trūkumus, kuriuos pašalinus bus tiksliau reglamentuota informacijos apie galimai įmonių daromus pažeidimus įforminimo tvarka, todėl ūkio subjektams bus aiškiau, kodėl neplanine tvarka pasirinkta tikrinti būtent juos. Svarbu pažymėti, kad Departamento nutarimai teismų niekada nebuvo panaikinti dėl patikrinimo pagrindo nebuvimo.

Korupcijos rizikos analizės išvadose labai aiškiai identifikuojamos Departamento ne kartą keltos sisteminės problemos: valstybėje vis dar nesukurta bendra ūkio subjektų rizikos vertinimo sistema, administracinių nusižengimų registro funkcionalumo trūkumas, neleidžiantis sistemiškai registruoti ir visoms kontrolės institucijoms matyti įmonių padarytų nusižengimų, žmogiškųjų išteklių trūkumas Departamente ir didelis Departamento valstybės tarnautojų darbo krūvis.

Departamentas pasisako už antikorupcinės aplinkos tolimesnį kūrimą ir vykdomų procedūrų bei procesų skaidrinimą bei viešumą. STT išvados leidžia identifikuoti galimas rizikas bei padeda pasirinkti efektyviausius įrankius, kurie užkirstų kelią galimai korupcijai.

Šiuo metu yra sudaromas STT pateiktų rekomendacijų įgyvendinimo planas, kurį įgyvendinus, Departamento veikla taps skaidresnė ir atviresnė verslui bei visuomenei.

Nuo Departamento veiklos pradžios korupcijos atvejų įstaigoje nebuvo nustatyta.