BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


PASAULIO SVEIKATOS ORGANIZACIJA IR TOLIAU GRIAUNA MITUS APIE ELEKTRONINES CIGARETES

Data

2020 02 07

Įvertinimas
0
billboard-63978_960_720.jpg

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas kviečia susipažinti su Pasaulio sveikatos organizacijos (toliau - PSO) pranešimu apie elektronines cigaretes, kuriame pateikiami atsakymai į dažniausiai kylančius, su elektroninėmis cigaretėmis susijusius, klausimus.

PSO įspėja, jog elektroninių cigarečių garuose esančios kenksmingos medžiagos gali kelti pavojų ne tik pačio rūkančiojo, tačiau ir aplinkinių sveikatai. Elektroninės cigaretės ypač pavojingos vaikams ir paaugliams, kadangi skystyje esantis nikotinas sukelia priklausomybę bei gali neigiamai paveikti smegenų vystymąsi. Atlikti cheminiai tyrimai rodo, jog elektroninių cigarečių skysčiuose be nikotino galima jo aptikti. Remiantis PSO pateikta informacija, elektroninės cigaretės ne tik nepadeda mesti rūkyti, tačiau gali padidinti tikimybę, jog nepilnamečiai, rūkantys elektronines cigaretes, ateityje pereis prie tradicinių cigarečių.

Šiuo metu elektroninės cigaretės yra uždraustos daugiau nei 30 pasaulio šalių. Kai kuriose valstybėse šie produktai yra reguliuojami kaip farmacijos ar tabako gaminiai, tačiau vis dar yra valstybių, kuriose elektroninės cigaretės nėra kontroliuojamos. PSO nurodo, jog elektroninių cigarečių teisinis reguliavimas yra būtinas ir siūlo uždrausti ar bent apriboti prekybą aromatizuotais skysčiais elektroninėms cigaretėms, taip mažinant jų patrauklumą vaikų ir paauglių tarpe bei uždrausti rūkyti elektronines cigaretes uždarose patalpose, siekiant apsaugoti aplinkinių sveikatą.

Plačiau susipažinti su PSO teikiama informacija apie elektronines cigaretes galite paspaudę čia.