BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Padirbtos PERCOCET tabletės nelegalioje rinkoje: sudėtyje gyvybei pavojingas fentanilis

Data

2018 12 13

Įvertinimas
0
wewer.png

Departamentas informuoja, kad Europos narkotikų ir narkomanijos stebėsenos centro (toliau – ENNSC) duomenimis, Europos Sąjungoje nelegalioje rinkoje platinamos padirbtos medicininio preparato „PERCOCET“ tabletės, kurių sudėtyje yra randama narkotinė ir psichotropinė medžiaga - fentanilis.  ENNSC duomenimis, platinamos tabletės yra tamsiai rožinės spalvos, pažymėtos „PERCOCET 10/325“ ženklu (logotipu).

Legalaus „PERCOCET“ vaistinio preparato pagrindinės veikliosios medžiagos yra oksikodonas ir paracetamolis. Padirbtuose preparatuose buvo rasta sintetinio opioido – fentanilio (fentanyl), kurio net ir mažos dozės gali sukelti sunkų apsinuodijimą ir kelti didelę grėsmę gyvybei.

Departamentas įspėja, kad vartotojai, įsigyjantys įvairias psichotropines medžiagas ir vaistinius preparatus nelegalioje rinkoje gali nežinoti, kokios sudėties ir koncentracijos medžiagą jie įsigyja ir vartoja, todėl net ir labai mažos dozės gali būti mirtinos ir kelti didelę perdozavimo riziką.

Departamentas pažymi, kad fentanilis yra įtrauktas į Narkotinių ir psichotropinių medžiagų sąrašų II sąrašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministro 2000 m. sausio 6 d. įsakymu Nr. 5 „Dėl narkotinių ir psichotropinių medžiagų sąrašų patvirtinimo“.

Departamentas įspėja, kad vartodami narkotines ir psichotropines medžiagas, rizikuojate pakenkti centrinės nervų sistemos ir psichinių bei gyvybinių funkcijų veiklai.

Esant įtarimui, jog asmuo svaiginasi narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis, būtina jį nukreipti į sveikatos priežiūros įstaigas. Kontaktus galima rasti interneto svetainėje www.ntakd.lrv.lt arba paskambinus tel. 8 7066 80 60.

Neatidėliotina informacija apsinuodijus suteikiama Apsinuodijimų kontrolės ir informacijos biure tel. +370 5 236 20 52 arba +370 687 53378