BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Padirbtos oksikodono tabletės nelegalioje rinkoje, sudėtyje turinčios gyvybei pavojingų fentanilių

Data

2018 05 08

Įvertinimas
0
Logo.png

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas (toliau – Departamentas) informuoja, kad Europos narkotikų ir narkomanijos stebėsenos centro duomenimis, Europos Sąjungoje nelegalioje rinkoje platinamos padirbtos medicininio preparato „Oxycodon“ tabletės, kurių sudėtyje yra randama draudžiamų narkotinių ir psichotropinių medžiagų - fentanilių.  Platinamos tabletės yra supakuotos į blisterį su užrašu „HEXAPHARM Oxycodone 80 mg“ ir yra pažymėtos „OC 80“ ženklu (logotipu).

Legalaus „Oxycodon“ vaistinio preparato pagrindinė veiklioji medžiaga yra oksikodonas. Padirbtuose vaistiniuose preparatuose yra randama sintetinio opioido – metoksiacetilfentanilio (methoxyacetylfentanyl), kurio net labai mažos dozės sukelia sunkius apsinuodijimus ir kelia didelę grėsmę gyvybei.

Departamentas įspėja, kad vartotojai, įsigyjantys įvairias psichotropines medžiagas ir vaistinius preparatus nelegalioje rinkoje gali nežinoti, kokios sudėties ir koncentracijos medžiagą jie įsigyja ir vartoja, todėl net ir labai mažos dozės gali būti mirtinos ir kelti didelę perdozavimo riziką.

Departamentas pažymi, kad sintetinis opioidas metoksiacetilfentanilis yra įtrauktas į Narkotinių ir psichotropinių medžiagų sąrašų I sąrašą „Narkotinės ir psichotropinės medžiagos, draudžiamos vartoti medicinos tikslams“ Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2017 m. liepos 7 d.  įsakymu Nr. V-853 „Dėl Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministro 2000 m. sausio 6 d. įsakymo Nr. 5 „Dėl narkotinių ir psichotropinių medžiagų sąrašų patvirtinimo“ pakeitimo“.

Departamentas įspėja, kad vartodami narkotines ir psichotropines medžiagas, rizikuojate pakenkti centrinės nervų sistemos ir psichinių bei gyvybinių funkcijų veiklai.

Esant įtarimui, jog asmuo svaiginasi narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis, būtina jį nukreipti į sveikatos priežiūros įstaigas. Kontaktus galima rasti interneto svetainėje www.ntakd.lrv.lt arba paskambinus tel. 8 7066 80 60.

Neatidėliotina informacija apsinuodijus suteikiama Apsinuodijimų kontrolės ir informacijos biure tel. +370 5 236 20 52 arba +370 687 53378