BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Dėmesio: nelegalioje rinkoje siūlomi padirbti psichotropiniai vaistai

Data

2019 05 07

Įvertinimas
1
xanax2.jpg

Departamentas informuoja, kad Europos narkotikų ir narkomanijos stebėsenos centro duomenimis, Europos Sąjungoje nelegalioje rinkoje platinamos padirbtos vaistinio preparato „Xanax“ tabletės, kurių sudėtyje yra randama pavojingų narkotinių ir psichotropinių medžiagų.  

Legalaus „Xanax“ vaistinio preparato pagrindinė veiklioji medžiaga yra Alprazolamas. Padirbtose tabletėse yra randama Amantadino (amantadine), Ciproheptadino (cyproheptadine), Prometazino (promethazine), o taip pat nelegalių benzodiazepinų – tokių kaip Flualprazolamo (flualprazolam).

Departamentas įspėja, kad minėtos medžiagos gali sukelti sunkų apsinuodijimą ir kelti grėsmę vartotojų gyvybei, todėl rekomenduoja vaistinius preparatus įsigyti tik autorizuotose vaistinėse.

Atkreiptinas dėmesys, kad vartotojai, įsigyjantys psichotropinius vaistinius preparatus nelegalioje rinkoje gali nežinoti, kokios sudėties ir koncentracijos vaistą jie įsigyja ir vartoja, todėl net ir labai mažos dozės gali būti mirtinos ir kelti didelę perdozavimo riziką.

Departamentas įspėja, kad vartodami narkotines ir psichotropines medžiagas, rizikuojate pakenkti centrinės nervų sistemos ir psichinių bei gyvybinių funkcijų veiklai.

Esant įtarimui, jog asmuo svaiginasi narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis, būtina jį nukreipti į sveikatos priežiūros įstaigas. Kontaktus galima rasti interneto svetainėje www.ntakd.lrv.lt arba paskambinus tel. 8 7066 80 60.

Neatidėliotina informacija apsinuodijus suteikiama Apsinuodijimų kontrolės ir informacijos biure tel. +370 5 236 20 52 arba +370 687 53378