BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Nauji Europos Sąjungos teisės aktai sustiprins atsakingų institucijų gebėjimą greičiau reaguoti į naujas psichoaktyviąsias medžiagas

Data

2017 12 14

Įvertinimas
0
Logo.png

Naujos psichoaktyviosios medžiagos kelia didelių tarpvalstybinio pobūdžio grėsmių sveikatai – visų pirma dėl jų didelio skaičiaus, įvairovės, ir greičio, kuriuo jos atsiranda rinkoje. Siekiant parengti tų grėsmių pašalinimo veiksmus, buvo būtina stiprinti stebėseną, tobulinti ankstyvojo perspėjimo sistemas ir skubiai vertinti su naujomis psichoaktyviosiomis medžiagomis susijusią riziką visuomenės sveikatai ir socialinę riziką.

Europos Komisija 2017 m. lapkričio mėnesį išleido du naujus teisinius dokumentus:

 – Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą (ES) 2017/2101 kuriuo iš dalies keičiamas Reglamentas (EB) Nr. 1920/2006, kiek tai susiję su keitimusi informacija apie naujas psichoaktyviąsias medžiagas, ankstyvojo perspėjimo apie jas sistema ir jų keliamos rizikos vertinimo procedūra;

 – Europos Parlamento ir Tarybos direktyvą (ES) 2017/2103 kuria, siekiant į termino „narkotikas“ apibrėžtį įtraukti naujų psichoaktyviųjų medžiagų, iš dalies keičiamas Tarybos pamatinis sprendimas 2004/757/TVR ir kuria panaikinamas Tarybos sprendimas 2005/387/TVR.

Naujieji Europos Sąjungos teisės aktai sustiprins Europos gebėjimą greitai reaguoti į pasirodžiusias naujas psichoaktyviąsias medžiagas, jų keliamą grėsmę visuomenės sveikatai ir saugumui. Taip pat naujasis reglamentavimas sustiprins Europos Sąjungos išankstinio perspėjimo sistemą (angl. Early Warning System, EWS) ir pagreitins naujų psichoaktyviųjų medžiagų rizikos vertinimo procesą.

Naujuosiuose teisės aktuose išlaikomas esamas trijų pakopų metodas greitam reagavimui į naujas rinkoje pasirodžiusias psichoaktyviąsias medžiagas – ankstyvasis perspėjimas, rizikos įvertinimas ir kontrolės priemonės – žymiai sustiprinant esamus procesus, supaprastinant ir pagreitinant duomenų rinkimo ir vertinimo procedūras bei nustatant trumpesnius terminus.

Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą (ES) 2017/2101 galite rasti čia:

http://eur-lex.europa.eu/legal-content/EN/TXT/?uri=CELEX:32017R2101

Europos Parlamento ir Tarybos direktyvą (ES) 2017/2103 galite rasti čia:

http://eur-lex.europa.eu/legal-content/EN/TXT/?uri=CELEX:32017L2103