BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Naujas leidinys apie fentanilius ir sintetinius kanabinoidus

Data

2018 06 28

Įvertinimas
1
Fentanils.jpg

Europoje sparčiai atsiranda naujų psichoaktyviųjų medžiagų, imituojančių seniai žinomų narkotinių ir psichotropinių medžiagų poveikį. Ženklią nelegalios narkotinių ir psichotropinių medžiagų rinkos dalį sudaro naujos psichoaktyviosios medžiagos, keliančios didelę grėsmę žmogaus  sveikatai ir netgi gyvybei.  Didžiausią rinkos dalį Europoje sudaro sintetiniai kanabinoidai, tačiau  sparčiai rinkoje atsiranda daug ypač pavojingų sintetinių opioidų ir fentanilio analogų, kurių net labai mažos dozės gali būti mirtinos.

Atsižvelgiant į Europoje vyraujančias tendencijas, Europos narkotikų ir narkomanijos stebėsenos centras (toliau – ENNSC) išleido naują leidinį „Fentaniliai ir sintetiniai kanabinoidai: analizuojant vis sudėtingėjančią narkotikų situaciją“ (angl. Fentanils and synthetic cannabinoids: driving greater complexity into the drug situation).

Leidinys skirtas apžvelgti esamą situaciją naujų psichoaktyviųjų medžiagų rinkoje,  atkreipiant dėmesį į pavojingiausias medžiagas – fentanilius ir sintetinius kanabinoidus.

Leidinyje pateikta iššsami informacija apie šias medžiagas, jų keliamas rizikas, jų sulaikymo atvejus, kylančius iššūkius ir galimas atsako priemones.

Elektroninę leidinio versiją galite rasti čia