BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Naujas informacinis leidinys apie naujas psichoaktyviąsias medžiagas

Data

2017 12 13

Įvertinimas
0
virselis.jpg

Europoje sparčiai atsiranda naujų psichoaktyviųjų medžiagų imituojančių seniai žinomų narkotinių ir psichotropinių medžiagų poveikį. Didelę nelegalios narkotinių ir psichotropinių medžiagų rinkos dalį sudaro naujos psichoaktyviosios medžiagos.

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas (toliau – Departamentas), bendradarbiaudamas su Sveikatos apsaugos ministerijos Ekstremalių sveikatai situacijų centro Apsinuodijimų informacijos biuro specialistais, pakartotinai išleido informacinį leidinį apie naujas psichoaktyviąsias medžiagas „Apie narkotines ir psichotropines medžiagas trumpai. Naujos psichoaktyviosios medžiagos“.

2016 m. išleista pirmoji šio leidinio versija buvo gerai įvertinta valstybinių institucijų, todėl Departamentas atsižvelgdamas į šio leidinio naudą, papildė leidinį naujausia aktualia informacija apie naujas psichoaktyviąsias medžiagas. 

Leidinys yra skirtas Lietuvos po­licijos ir muitinės pareigūnams, sveikatos priežiūros, švietimo bei socialines paslaugas teikiantiems specialistams, savo darbe susiduriantiems su narko­tinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis ir su asmenimis, galimai vartojan­čiais tokias medžiagas. Šiame leidinyje pateikiama informacija apie naujas psichoaktyviąsias medžiagas – kas tai yra, jų rūšys, galimos formos, vartojimo būdai, poveikis sveikatai (psichiniai ir fiziniai požymiai) jų pavartojus. Taip pat čia rasite naudingos informacijos apie naujų psichoaktyviųjų medžiagų teisi­nį reglamentavimą Lietuvoje ir Europoje.

Elektroninę leidinio versiją galite rasti čia