BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas bendradarbiaus su Mykolo Romerio universitetu

Data

2020 09 30

Įvertinimas
0
sutarties pasirasymas su Tabako ir narkotiku kontroles departamentu-6960.jpg

Spalio 1 d. Mykolo Romerio Universitetas pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentu. Abi šalys kooperuodamos savo žmogiškuosius išteklius, žinias, pastangas, patirtį ir dalykinę reputaciją, susitarė bendradarbiauti siekdamos sudaryti palankias sąlygas psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijai vykdyti, moksliniam bendradarbiavimui ir socialinei partnerystei plėtoti, keistis informacija, dalintis patirtimi ir gerąja praktika bei  stiprinti Šalių kompetencijas psichoaktyviųjų medžiagų paklausos mažinimo bei neformalaus švietimo srityse. Mykolo Romerio universitetas yra pirmoji aukštoji mokykla, kuri oficialiai bendradarbiaus su Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentu.

„Džiaugiuosi, kad šis bendradarbiavimo sutarties pasirašymas vainikuoja mūsų jau kelis metus iš eilės vykstantį glaudų bendradarbiavimą, kuomet  Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento atstovai skaito viešas paskaitas ir dalyvauja universiteto bendruomenės renginiuose, pristatydami savo veiklas. Matome didžiules galimybes bendradarbiauti rengiant magistro baigiamųjų darbų ar daktaro disertacijų temas, kur galima nukreipti savo studentus atlikti mokslinius tyrimus visuomenei aktualiomis temomis. Taip pat palaikome ir skatiname įvairias bendras projektines iniciatyvas, nes turime stiprų potencialą tiek nacionalinių, tiek tarptautinių projektų ruošime. Stebime procesus valstybės mastu, kas liečia strateginius prioritetus, susijusius su Lietuvos ateities ekonomikos DNR projektu ir Nacionalinės pažangos planu, tad šis bendradarbiavimas galėtų padėti sukurti priemones, leisiančias įgyvendinti įvairias bendras strategijas tiek projektinėje veikloje, tiek tarptautinių partnerysčių tinklo plėtojime“, – sutarties pasirašymo metu kalbėjo Mykolo universiteto rektorė prof. dr. Inga Žalėnienė.

Anot Mykolo Romerio universiteto rektorės prof. dr. I. Žalėnienės, „bendradarbiavimas su Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentu  svarbus ne tik būsimiems psichologijos, edukologijos ir socialinio darbo specialistams, kuriuos rengia MRU Žmogaus ir visuomenės studijų fakultetas, bet ir būsimiems kriminalistams, rengiamiems MRU Viešojo saugumo akademijos, kuriems svarbu žinoti aktualiausią informaciją ir gebėti atpažinti įvairias priklausomybes turinčius asmenis“.

„Aš tikrai vertinu tai, kad istoriškai taip susiklostė, kad Mykolo Romerio Universitetas yra pirmoji aukštoji mokykla su kuria mes bendradarbiausime ir kursime bendrus projektus viešojo administravimo, teisės, visuomenės gerovės srityse. Manau, kad tiek studentų baigiamieji darbai, tiek moksliniai tyrimai, bus naudingi Lietuvai, sprendžiant visuomenei aktualias problemas. Ypač aktualu šviesti studentus ir akademinę bendruomenę apie naujų psichoaktyvių medžiagų prevencines priemones. Deja Lietuvoje valstybiniu mastu turime spragą, nes aukštųjų mokyklų lygyje nėra sukurtos aiškios strategijos kaip įgyvendinti tokio pobūdžio prevenciją, tad bendradarbiavimas su skirtingų sričių mokslininkais galėtų tapti puikia galimybe sukurti strategines gaires, kaip padėti jauniems žmonėms, turintiems priklausomybę nuo psichotropinių medžiagų. Šią temą aptarėme su Šiaurės šalių ministrų Taryba, su kuria ieškosime šios problemos sprendimų. Tikimės, kad Mykolo Romerio universitetas bus tas pirmasis partneris, kurį galėsime įtraukti į strategijų kūrimo procesus. Labai svarbu yra realiai spręsti jaunų žmonių priklausomybių problemas, nes statistika teigia, jog alkoholio vartojimas yra sumažėjęs, tačiau yra kitų svaiginimosi būdų, kur reikalingas ypatingas dėmesys, kuriant ir įgyvendinant prevencines priemones“, – dėkojo už partnerystę  Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento direktorius prof. dr. Renaldas Čiužas.

Bendradarbiavimo sutarties pasirašymą inicijavo MRU Žmogaus ir visuomenės studijų fakultetas, kuris su Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentu  bendrauja nuo 2016 metų, kuomet fakulteto mokslininkai atliko bendrą mokslinį tyrimą „Žalingų įpročių paplitimas tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų“.  MRU Žmogaus ir visuomenės studijų fakulteto dekanė prof. dr. Odeta Merfeldaitė pasidžiaugė, kad šis mokslinis tyrimas gali tapti atspirties tašku, projektuojant prevencines priemones aukštųjų mokyklų studentams. Taip pat tai unikali galimybė studentams departamente atlikti mokslines tiriamąsias praktikas. Tikimės produktyvaus ir sėkmingo bendradarbiavimo ir ateityje“.