BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Narkotikai naktimis: geras lankytojas – gyvas lankytojas?

Data

2019 01 31

Įvertinimas
1
bar-blur-blurred-801863.jpg

Naktinis šurmulys savyje talpina ne tik žavesį, bet ir iššūkius, vienas jų – lankytojų saugumas.

Kas tai yra? Tai psichoaktyviųjų medžiagų prevencijos ir žalos mažinimo priemonės pasilinksminimo vietose.

Kam tai turėtų rūpėti? Visiems: pradedant tarptautinėmis organizacijomis, valstybės institucijomis ir baigiant naktinio gyvenimo pramogų organizatoriais ir, žinoma, dalyviais.

Saugus naktinis gyvenimas apjungia domėjimąsi lankytojų poreikiais, rūpinimąsi paslaugų kokybe ir geru įvaizdžiu, paveikias atsako priemones, kurios grįstos mokslu ar gerąja kitų šalių patirtimi. Kaip veikti atsakingai? Kaip padėti būti atsakingam lankytojui? Visi faktai, diskusijos, patirtys – tai bendradarbiavimas, kuris gali paversti naktinį gyvenimą saugia ir malonia veikla.

Sausio 30 d. bare „Peronas“ Departamentas iniciavo atvirą susitikimą-diskusiją su Vilniaus miesto naktiniu meru Mark Adam Harold, naktinio gyvenimo atstovais, naktinių klubų ir barų savininkais, muzikos festivalių organizatoriais. Susitikimo metu buvo:

  • keliami klausimai, kaip galima sukurti saugesnę aplinką naktinio gyvenimo dalyviams;
  • pristatytas Naktinių klubų tyrimas, rodantis psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo ir su juo susijusių rizikų, tendencijas Lietuvoje;
  • pristatytas iki šiol didžiausias Europos projektas, tiriantis narkotinių medžiagų vartojimo paplitimą analizuojant nuotekas, kuriame, Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento iniciatyva, pirmą kartą dalyvavo ir Lietuva;
  • dalintasi edukacinės iniciatyvos „Saugi erdvė“ patirtimi;
  • pristatytos gerąja tarptautine praktika pagrįstos rekomendacijos pasilinksminimo vietų vadovams bei masinių renginių organizatoriams „Naktinis gyvenimas ir narkotikai“.

Departamentas tiki, jog psichoaktyviųjų medžiagų vartojimas ir su juo susijusios rizikos naktiniame gyvenime gali būti sumažintos, o teigiamų rezultatų galima pasiekti auginant pasitikėjimą ir pozityvų bendravimą su pasilinksminimo pramogų organizatoriais. Naktinių klubų ir barų paslaugų gerinimas, klientų saugumo srityje, yra bendras Departamento ir pasilinksminimo vietų organizatorių prioritetas.

Susipažinti su rekomendacijomis galite paspaudę čia.