exclamation

Informuojame, kad nuo 2020-11-27 18:00 iki 2020-11-29 18:00 ir nuo 2020-12-04 18:00 iki 2020-12-06 18:00 bus atliekami IS infrastruktūros perkėlimo darbai. Dėl šios priežasties galimi trumpalaikiai portalo „Mano vyriausybė“ veiklos sutrikimai. Atsiprašome už nepatogumus.

Mokymai specialistams apie šiuolaikišką prevenciją

Data

2020 10 12

Įvertinimas
0
IMG_20201009_133041_1.jpg

Departamentas kartu su  Nacionaline tabako ir alkoholio kontrolės koalicija š. m. spalio 8-9 d. organizavo dviejų dienų mokymus, skirtus kokybiškos ir mokslu grindžiamos prevencijos įgyvendinimui. Tai dalis tarptautinio projekto, siekiančio efektyvių psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos rezultatų  visoje Europoje. Šiuolaikinis prevencijos mokslas suteikia žinių ir įrankių, kaip saugiai, nesukeliant žalos tikslinei grupei, vykdyti psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevenciją ir keisti elgesį.  Mokymų metu pabrėžta, kad net ir patraukliausios prevencijos priemonės, įgyvendinamos turint geriausių ketinimų, gali būti žalingos bei sukelti priešingą nei tikimasi poveikį. Pagrindinė žinia, kurią išsinešė mokymų dalyviai, tai supratimas,  kad prevencija – tai daugiau nei vien informacijos suteikimas. Psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos priemonės turi apimti ne tik žinių apie psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo riziką, žalą ir pasekmes teikimą, neigiamų nuostatų apie šių medžiagų vartojimą formavimą, sveikatingumo ir gyvenimo įgūdžių ugdymą, bet ir elgesio pokyčius.

Mokymuose aptartos Europos prevencijos tyrimų draugijos (angl. European Society for Prevention Research, toliau – EUSPR)  paskelbtos  įžvalgos dėl neefektyvių ir galimai žalingų psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos metodų, mokymų dalyviai supažindinti su Europos psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo  prevencijos kokybės standartais, veiksmingos prevencijos metodais, advokacijos ir medijų panaudojimu vykdant prevenciją.

 Tikimės, kad mokymai apie psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos kokybę ir jos užtikrinimą taps nuolatiniai, nes prevencijos mokslas nestovi vietoje, kaupiasi tyrimų rezultatai ir įrodymai, pripažįstant, kad veiksmingos prevencijos priemonės nėra vienodai veiksmingos visur ir visiems.

EUSPR įžvalgas lietuvių kalba galite rasti Departamento svetainės skiltyje Informacinė medžiaga ir  EUSPR interneto svetainėje