BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Misija – su jaunimu apie psichoaktyviąsias medžiagas kalbėtis kitaip

Data

2018 04 27

Įvertinimas
2
Be pavadinimo.jpg

Jau įsibėgėjęs Ankstyvosios intervencijos programos įgyvendinimas visose savivaldybėse skatina keisti požiūrį į jaunus žmones, turinčius psichoaktyviųjų medžiagų nereguliaraus vartojimo ar eksperimentavimo jomis patirties. Programos esmė –  sudaryti palankias sąlygas atvirai kalbėtis, diskutuoti, rasti atsakymus ir motyvuoti pokyčiams. Ankstyvosios intervencijos programa išskirtinė ne tik moralizavimo ar smerkimo atsisakančiu požiūriu, bet ir  interaktyviais metodais, patraukliais jaunimui būdais ugdyti kritinį jų mąstymą.    

 

Siekiant tinkamai pakviesti 14-21 metų jaunuolius dalyvauti kartu su bendraamžiais užsiėmimuose Departamentas sukūrė šiuolaikišką vaizdo klipą, kuris per dvi paras socialiniuose tinkluose jau pasiekė daugiau nei 20 000 šio amžiaus žmonių ir sulaukė net 7000 peržiūrų. Ne mažesnis dėmesys skiriamas su jaunimu dirbantiems specialistams, siekiant vieningos komunikacijos, padrąsinimo spręsti su psichoaktyviųjų medžiagų vartojimu susijusias problemas. Pasitelkdamas modernius ir patogius mokymo būdus š. m. balandžio 27 d. Departamentas organizuoja vebinarą, kurio metu bus pasidalinta svarbiausiais vaizdinės medžiagos naudojimo bei viešinimo aspektais, sudarytos galimybės specialistams, jaunimo reikalų koordinatoriams, tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatoriams iš savo darbo vietų klausytis bei užduoti klausimus.

Departamentas, kaip Ankstyvosios intervencijos programą diegianti institucija, tęsia ir stiprina bendradarbiavimą su savivaldybių visuomenės sveikatos biurais, pedagoginėmis psichologinėmis tarnybomis, kitomis įstaigomis, kurios dalyvauja programos įgyvendinime: jau įvyko susitikimai su 20 savivaldybių, parengta daugiau nei 300 specialistų, programa pristatyta daugiau nei 10 konferencijų-renginių, parengtos 2 informacinės laidos Mokytojo TV. Artimiausiu metu numatomos supervizijos šios programos organizatoriams ir vedėjams, teikiant profesinį palaikymą ir tuo pačiu užtikrinant programos įgyvendinimo kokybę.