BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Meno kūriniai – nėra reklama

Data

2018 01 12

Įvertinimas
1
Logo.png

Visuomenėje bandoma sėti abejones dėl Alkoholio kontrolės įstatymo nuostatų, draudžiančių alkoholio reklamą, pasigirsta nepagrįstų nuomonių, kad bus ribojamos įvairios  meno formų kūrinių išraiškos. 

Departamentas primena, kad Lietuvos Respublikos Konstitucinis  teismas šiuo klausimu jau daugiau nei prieš dešimtmetį yra labai aiškiai nurodęs: nei mokslo darbai, nei informaciniai ar kiti leidiniai, kuriuose pateikiami alkoholio produktų savybių, vartojimo, gamybos, paplitimo tyrimo ar statistiniai duomenys, nei meno kūriniai, kuriuose atsispindi alkoholio produktų gamyba ar vartojimas ir panašūs dalykai, savaime nėra alkoholio reklama.

Taigi, tiek Šventasis Raštas, knygos, filmai, dainos, operos, įskaitant ,,Traviatą“, tiek kiti meno kūriniai nebuvo, nėra ir nebus laikytini alkoholio reklama.  

Primename, kad tiek pasirengimas įstatymo įsigaliojimui, tiek įsigaliojusio įstatymo nuostatų tinkamas  įgyvendinimas išlieka bendras ūkio subjektų ir priežiūrą atliekančių institucijų tikslas.

Siekdamas užtikrinti įstatymo nuostatų laikymąsi bei padėti tiek verslui, tiek priežiūros institucijoms pasiruošti įstatymo naujovėms,  Departamentas inicijavo 7  susitikimus su verslo asocijuotomis struktūromis (Viešbučių ir restoranų asociacija, Legalaus verslo aljansas, Lietuvos prekybos įmonių asociacija ir kitos asocijuotos verslo, susijusio su alkoholio gamyba, prekyba, struktūromis), rengė mokymus verslo priežiūrą vykdančioms institucijoms (apmokė daugiau nei 400 verslo priežiūrą vykdančių specialistų įvairiuose Lietuvos regionuose), yra suteikęs apie 3 tūkst. konsultacijų žodžiu ir raštu dar iki įstatymo nuostatų įsigaliojimo.

Jei turite papildomų klausimų, kviečiame konsultuotis tel. 8 706 68094 arba elektroniniu paštu ntakd@ntakd.lt.