BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas pasisakė dėl alkoholinių gėrimų pilstymo sąvokos

Data

2020 04 24

Įvertinimas
1
teismas.png

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas pasisakė dėl alkoholinių gėrimų pilstymo sąvokos
 

Departamentas, vykdydamas ūkio subjektų priežiūros funkcijas, savo praktikoje ne kartą yra susidūręs su situacija, kai ūkio subjektai bandydami apeiti Alkoholio kontrolės įstatyme įtvirtintus prekybos laiko apribojimus, imasi įvairiausių būdų, kaip prekiauti alkoholiniais gėrimais po 20 val.

Viename iš Departamento atliktų patikrinimų buvo nustatyta, kad Įmonė vykdydama viešojo maitinimo veiklą prekiavo alkoholiniais gėrimais išsinešimui po 20 val. Alkoholiniai gėrimai pirkėjams buvo pateikiami atidarytoje gamyklinėje taroje ir tik mažą dalį jų perpilant į vienkartines stiklines. Pirkėjai viešojo maitinimo vietoje suvartodavo tik nedidelę dalį įsigyto alkoholio, o likusią dalį išsinešdavo iš baro patalpų. Įmonės teigimu ji tokiu būdu prekiavo pilstomais alkoholiniais gėrimais ir ėmėsi protingų bei proporcingų priemonių, kad užtikrintų alkoholinių gėrimų vartojimą vietoje. Dėl šių patikrinimo metu nustatytų aplinkybių tarp Departamento ir ūkio subjekto kilo teisminiai ginčai.

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas galutine ir neskundžiama 2020 m. balandžio 9 d. nutartimi atmetė Įmonės apeliacinį skundą kaip nepagrįstą ir konstatavo, kad Įmonė sudaro tinkamas sąlygas išsinešti alkoholinius gėrimus, t. y. pardavėja pardavė alkoholinius gėrimus būdu, kuris neužtikrino alkoholio suvartojimo vietoje, tik dalį alkoholinių gėrimų įpylusi į vienkartinę stiklinę, o likusią gėrimo dalį atidavusi gamyklinėje taroje.

Teismas nurodė, kad Alkoholio kontrolės įstatyme įtvirtinta išimtimi (prekiauti alkoholiniais gėrimais viešojo maitinimo vietose tuo metu kai parduotuvėse draudžiama prekiauti) galima pasinaudoti tik tada, kai yra tenkinamos dvi sąlygos, t. y. parduodami pilstomi alkoholiniai gėrimai ir tik vartoti vietoje. Teismas taip pat nustatė, kad ši išimtis taikoma tik tiems verslo subjektams, kurie faktiškai, o ne formaliai atitinka viešojo maitinimo įstaigos sąvoką. Taigi subjektai, kuriems yra taikoma Alkoholio kontrolės įstatyme nustatyta išimtis, privalo vykdyti baro, restorano, kavinės ar kitą maisto tvarkymo veiklą, šiose įstaigose alkoholiniai gėrimai, nesvarbu, ar pilstomi iš gamyklinių pakuočių ar kitų rezervuarų, turi būti pateikiami taip, kad jie būtų suvartoti viešojo maitinimo vietos patalpose ar teritorijoje, bet ne tokiu būdu ir forma, kuris nekliudo pirkėjui išsinešti įsigytus alkoholinius gėrimus iš viešo maitinimo vietos ir jais disponuoti savo nuožiūra.

Su teismo sprendimu galite susipažinti čia.