exclamation

Informuojame, kad nuo 2020-11-27 18:00 iki 2020-11-29 18:00 ir nuo 2020-12-04 18:00 iki 2020-12-06 18:00 bus atliekami IS infrastruktūros perkėlimo darbai. Dėl šios priežasties galimi trumpalaikiai portalo „Mano vyriausybė“ veiklos sutrikimai. Atsiprašome už nepatogumus.

Lietuva JT Narkotinių medžiagų komisijos 63-osios sesijos metu kvietė diskutuoti apie novatorišką žalos mažinimą jaunimo pasilinksminimo vietose

Data

2020 03 03

Įvertinimas
0
20200303_130302.jpg

Vienoje vykstančioje  Jungtinių Tautų Narkotinių medžiagų komisijos 63-osios sesijos metu Lietuva  inicijavo pakraštinį renginį. Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas, bendradarbiaudamas su Europos Tarybos Pompidou grupe, Prancūzijos Tarpministerinė kovos su narkotikais ir priklausomybėmis misijos (MILDECA) atstovais, organizavo inovatyvią ir interaktyvią sesiją „Keliaujant per naktinį gyvenimą: novatoriški žalos ir narkotikų vartojimo rizikos mažinimo sprendimai“ (angl. „Trippin’ through nightlife: innovative approaches preventing harms and risks of drug use in recreational settings“), kurios metu pakvietė delegacijų atstovus diskutuoti apie prevencijos ir žalos mažinimo priemones jaunimo pasilinksminimo vietose. Diskusijos metu buvo pristatytas Lietuvoje taikomas žalos mažinimo muzikos festivaliuose modelis, kaip sėkmingo įvairių sektorių (vyriausybinio, nevyriausybinio ir privataus sektoriaus) bendradarbiavimo pavyzdys. Prancūzijos pasisakymo pagrindinė žinutė buvo skirta visiems pasilinksminimo vietų lankytojams  - nepamirškite pailsėti, mėgaukitės ne tik muzika, bet ir atokvėpiu“. Pompidou grupė, apibendrindama skirtingų šalių gerosios praktikos pavyzdžius, akcentavo, kad tik bendradarbiavimas tarp skirtingų sektorių, tik mokymasis vieniems iš kitų, yra svarbus, siekiant apsaugoti pasilinksminimo vietų lankytojų ar aplinkinių žmonių sveikatą, kartais net gyvybę.

Renginio metu aktyviai diskutuota ne tik su vyriausybinėmis, bet ir su nevyriausybinėmis organizacijomis tiek iš kitų šalių, tiek iš Lietuvos (koalicija „Galiu gyventi“, Nacionaline tabako ir alkoholio kontrolės koalicija). Renginio dalyvių ir klausimų gausa parodė nagrinėjamos temos aktualumą. Dalintasi mintimis, patirtimi ir kylančiais iššūkiais, kurių įveikimas peržengia sienas, kaip ir siekis padėti muzikos festivalių lankytojams, eksperimentuojantiems psichoaktyviosiomis medžiagomis, suprasti psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo riziką, o tai gali sulaikyti nuo neatsakingo vartojimo.