BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Kokie Alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimai laukia nuo 2020 m. lapkričio 1 d. ?

Data

2020 10 15

Įvertinimas
0
WEBshutterstock_485979961_1587147337.jpg

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas primena, kad nuo 2020 m. lapkričio 1 d. įsigalioja nauji Alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimai, skirti alkoholio vartojimo bei su juo susijusių neigiamų padarinių mažinimui:

  • Parduodami alaus, fermentuotų gėrimų, alkoholinių kokteilių grupėms priklausantys alkoholiniai gėrimai, kurių tūrinė etilo alkoholio koncentracija yra didesnė kaip 6 procentai,  turi būti išpilstyti į  ne didesnę nei 0,2 litro tarą.*
  • Parduodami alaus, fermentuotų gėrimų, alkoholinių kokteilių grupėms priklausantys alkoholiniai gėrimai, kurių tūrinė etilo alkoholio koncentracija yra ne didesnė kaip 6 procentai, turi būti išpilstyti į tarą, kurios talpa iki 1 litro.*
  • Draudžiama parduoti alkoholinius gėrimus, kurių tūrinė etilo alkoholio koncentracija yra didesnė kaip 22 procentai, gamyklų supiltų į stiklines, taures ir kitą gėrimams tiesiogiai vartoti skirtą tarą.

*Pastaba. Pakeitimai negalioja alkoholiniams gėrimams, jeigu jie išpilstyti į stiklinę, keramikinę, medinę ar metalinę tarą.

Primename, kad firminėje alkoholinių gėrimų gamybos įmonės parduotuvėje išpilstomiems alkoholiniams gėrimams į plastikinius butelius ar kitas panašias talpas, skirtas išsinešti, šie draudimai taip pat galioja.

Kadangi minėti Alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimai buvo priimti daugiau nei prieš metus, Departamentas tikisi, kad ūkio subjektai spėjo tinkamai pasiruošti šiems pakeitimams. Savo ruožtu, siekdamas atsakyti į su šiais pakeitimais susijusius ūkio subjektų klausimus, tikėdamasis sklandaus Alkoholio kontrolės įstatymo nuostatų įgyvendinimo bei vieningos praktikos taikymo, Departamentas spalio 16 dieną 9.00 val. organizuoja virtualų susitikimą su  verslo atstovais, kurio metu bus aptariami teisės aktų pakeitimai. Prisijungti prie renginio galima paspaudus šią nuorodą.

Dėl papildomos informacijos ir konsultacijų suteikimo maloniai prašome kreiptis į Tabako ir alkoholio kontrolės skyrių tel. 8 706 68094.