exclamation

Informuojame, kad nuo 2020-11-27 18:00 iki 2020-11-29 18:00 ir nuo 2020-12-04 18:00 iki 2020-12-06 18:00 bus atliekami IS infrastruktūros perkėlimo darbai. Dėl šios priežasties galimi trumpalaikiai portalo „Mano vyriausybė“ veiklos sutrikimai. Atsiprašome už nepatogumus.

JT NARKOTINIŲ MEDŽIAGŲ KOMISIJOS 63-OSIOS SESIJOS PRAKRAŠTINIŲ RENGINIŲ ATASKAITOJE – KOMENTARAS APIE LIETUVOS INICIJUOTĄ RENGINĮ

Data

2020 04 06

Įvertinimas
0
7.jpeg

Jungtinių Tautų Narkotinių medžiagų komisijos 63-osios sesijos pakraštinių renginių ataskaitoje apžvelgiama Vienoje 2020 m. kovo 2–6 d. vykusių renginių įvairovė. Tarp jų pateiktas komentaras ir apie Lietuvos  inicijuotą interaktyvią diskusiją „Keliaujant per naktinį gyvenimą: novatoriški žalos ir narkotikų vartojimo rizikos mažinimo sprendimai“. Pakraštinį renginį organizavo Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas, bendradarbiaudamas su Europos Tarybos Pompidou grupe, Prancūzijos Tarpministerinės kovos su narkotikais ir priklausomybėmis misijos (MILDECA) atstovais. Diskusijos metu buvo pristatytas Lietuvoje taikomas žalos mažinimo muzikos festivaliuose modelis, kaip sėkmingo įvairių (vyriausybinio, nevyriausybinio ir privataus sektoriaus) sektorių bendradarbiavimo pavyzdys. Prancūzijos pranešimas buvo skirtas priminti, kad mėgaujantis muzika, pasilinksminimo vietų lankytojams svarbu pailsėti, neužmiršti padaryti pauzės. Pompidou grupė, apibendrindama skirtingų šalių gerosios praktikos pavyzdžius, akcentavo, kad siekiant  apsaugoti pasilinksminimo vietų lankytojų ar aplinkinių žmonių sveikatą, kartais net gyvybę, ir užtikrinti jų saugumą svarbiausiais išlieka skirtingų sektorių bendradarbiavimas bei mokymasis vieniems iš kitų.

 

Jungtinių Tautų Narkotinių medžiagų komisijos 63-osios sesijos pakraštinių renginių ataskaitoje akcentuota, kad Lietuvos ir partnerių siekis atsakyti į klausimus bei kylančius iššūkius, kurie aktualūs kiekvienai šaliai, pritraukė gausų dalyvių būrį ir sutelkė aktyviai diskusijai apie prevencijos ir žalos mažinimo priemones pasilinksminimo vietose.

 

Susipažinti su ataskaita galite čia.