BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Gal ši istorija apie tave?

Data

2020 02 11

Įvertinimas
0
Unsplash.com nuotrauka. Photo by Andrew Hutchings on Unsplash.jpg

Šią savaitę startuoja Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento iniciatyva „Aš išdrįsau kreiptis pagalbos. O tu?“, kuri yra jau kelerius metus besitęsiančios socialinės informacinės kampanijos „Vaikystė šešėlyje“ dalis.

2020 m. vasario 10-16 d. minėdami alkoholikų vaikų savaitę kviečiame nuo alkoholio priklausomų žmonių artimuosius, vaikus nekaupti savyje neigiamų patirčių, bet pasidalyti jomis ir išdrįsti kreiptis ir ieškoti pagalbos, o visuomenę – jiems padėti, palaikyti ir padrąsinti.

Nesprendžiamos problemos niekur nedingsta ir lydi visą gyvenimą, todėl, pabrėždami, kad pagalbos reikia ne tik vaikams, bet ir suaugusiems, dalinamės Suaugusių alkoholikų vaikų savigalbos grupės pasidalinta padrąsinančia Lauryno istorija.

 

Lauryno istorija

„Esu Laurynas  ir save laikau ganėtinai laimingu žmogumi, dėl to, kad mano gyvenimas pasisuko kita linkme. Nuo skausmingos tuštumos į pilnatvę bei gyvybingumą nuvedė vienas lemtingas kolegės pasiūlymas.

Kaip tau sekasi?

Paklaustas tokio klausimo teatsakydavau  - gerai. Paklaustas kaip jautiesi teatsakydavau – gerai. Šiandien galiu suprasti ir įvardinti didesnį spektrą jausmų ir nuotaikų ir paklaustas šio klausimo žmogui perteikiu tai kaip iš tiesų yra mano vidiniame pasaulyje. Nebevargina praeitis ir šeimos paslaptys. Yra kaip yra.

Kas įvyko namuose?

Kadangi buvau vienturtis ir giminėje buvo daug neigimo, su niekuo nesišnekėdavau apie tai, kas vyksta mano namuose. Augau su tėčiu alkoholiku ir kopriklausoma mama. Nuo pat vaikystės jaučiau, kad kažkas namuose ne taip. Kaip vaikas nesuprasdavau, kodėl vyksta vienokie ar kitokie dalykai, prireikė suaugusiojo sąmonės, kad pavyktų išfiltruoti vaikystės skaudulius ir leisti sau gyventi, gyventi ne beatodairiškai, bet grindžiant gyvenimą vertybėmis, spontaniškumu, naujais išgyvenimais, draugystėmis.

Niekada netapsiu alkoholiku!

Kadangi užaugau tokioje šeimoje buvau sau prisiekęs, kad niekad netapsiu alkoholiku ir gyvensiu gyvenimą kitaip. Tačiau prasidėjo studijų metas ir mane ištiko depresija. Niekas, regis, nepadėdavo, nesupratau, kodėl mane kamuoja savižudiškos mintys, apatija,  kodėl nemiegu dvi naktis iš eilės. Alkoholis man buvo išsigelbėjimas, jis padėjo pamiršti, pamiršti visus skaudulius iš praeities, rasti šiokį tokį atsipalaidavimą. Galiausiai einant metams tai tapo priklausomybe ir aš tapau savo tėčiu. Alkoholį vartojau beveik kiekvieną dieną keturis metus.

Lemtingas posūkis

Dirbdamas mokykloje kartą mokytojų kambaryje išgirdau savo kolegę besidalinančia siaubinga savo vaikystės patirtimi. Mane tai labai nustebino, bet ir papiktino – kam visa tai prisiminti? Juk kas buvo, tas buvo. Tvirtai laikiausi pozicijos, kad ir mano šeimos praeitis manęs nepaveikė. Su šia kolege mes kartą ėjome iš mokyklos ir jai leptelėjau, kad ir aš panašų tėtį turėjau... Daugiau nieko nesakiau. Vėliau ji man nurodė grupę „Suaugę alkoholikų vaikai“. Nenorėjau ten eiti, tačiau „googlinau“ viską, kas įmanoma sužinoti apie tokį reiškinį. Po metų išdrįsau ten pasirodyti ir sutikau žmones, kurie buvo tokie kaip aš. Aš daugiau nebebuvau vienas. Grupių lankymas ir galiausiai žingsniavimas padėjo suvokti, kad praeitis veikia dabartį ir su ja juokauti nevalia. Lengva nebuvo, tačiau grupės nariai padėjo įsisąmoninti daug dalykų, kurie man iki tol atrodė neegzistuojantys.

Ar kelias lengvas?

Laikau, kad mano kelionė dar nesibaigė ties tuo, kad mano gyvenimas pagerėjo. Yra vietų kur tobulėti, ypač santykių srityje. Šiandien žiūriu į viską viltingiau, o iššūkius priimu drąsiau. Kiekviena diena yra tarytum naujas lapas, į kurį rašau aš, o ne mano praeitis.“

 

Prie iniciatyvos prisidėję visuomenės sveikatos biurai dalinasi Departamento parengta informacine medžiaga bei kontaktais, kur galima kreiptis pagalbos jų savivaldybėje.

Informacijos apie savigalbos grupes ieškokite:

  • Suaugę alkoholikų vaikai (SAV) (www.suaugevaikai.com)
  • Priklausomybe sergančių žmonių artimųjų ir draugų bendrija (Al-Anon) (al-anon.lt)
  • Anoniminiai Alkoholikai (AA) – priklausomybe nuo alkoholio sergančių asmenų draugija (aalietuvoje.org)