exclamation

Informuojame, kad nuo 2020-11-27 18:00 iki 2020-11-29 18:00 ir nuo 2020-12-04 18:00 iki 2020-12-06 18:00 bus atliekami IS infrastruktūros perkėlimo darbai. Dėl šios priežasties galimi trumpalaikiai portalo „Mano vyriausybė“ veiklos sutrikimai. Atsiprašome už nepatogumus.

Europos rinkoje – labai pavojingas sintetinis opioidas

Data

2020 02 11

Įvertinimas
0
Logo – kopija.png

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas (toliau – Departamentas) įspėja, kad Europos narkotikų ir narkomanijos stebėsenos centro duomenimis, Europos Sąjungos rinkoje platinamas pavojingas sintetinis opioidasizotonitazenas (izotonitazene), kuris yra susijęs su mirties atvejais keliose Europos valstybėse ir Jungtinėse Amerikos Valstijose.   

Departamentas įspėja, kad šios pavojingos medžiagos platinimas jau pastebėtas kaimyninėse valstybėse – Latvijoje, Estijoje bei Jungtinėje Karalystėje.

Dažnai vartotojai gali nežinoti, kokios sudėties ir koncentracijos medžiagas jie įsigyja nelegalioje rinkoje ir vartoja, ir kurių net ir labai mažos dozės kelia didelę perdozavimo riziką ir gali būti mirtinos. Dažnai šios medžiagos būna mišinyje su kitomis pavojingomis narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis, kas kelia dar didesnę mirties riziką.

Pagrindiniai apsinuodijimo šia narkotine ir psichotropine medžiaga požymiai yra: ūmus ir sunkus kvėpavimo slopinimas, sąmonės netekimas, kvėpavimo sustabdymas, mirtis. Pavartojus šios medžiagos apsinuodijimo požymiai pasireiškia labai greitai.

Departamentas duomenų apie apsinuodijimo atvejus šia medžiaga Lietuvoje neturi.

Departamentas informuoja, kad Lietuvoje izotonitazenas yra įtrauktas į Narkotinių ir psichotropinių medžiagų sąrašą ir bet koks disponavimas šia medžiaga yra draudžiamas.  

Departamentas įspėja, kad vartodami narkotines ir psichotropines medžiagas, rizikuojate pakenkti centrinės nervų sistemos ir psichinių bei gyvybinių funkcijų veiklai.

Esant įtarimui, jog asmuo svaiginasi narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis, būtina jį nukreipti į sveikatos priežiūros įstaigas. Kontaktus galima rasti interneto svetainėje www.ntakd.lrv.lt arba paskambinus tel. 8 7066 80 60.

Neatidėliotina informacija apsinuodijus suteikiama Apsinuodijimų kontrolės ir informacijos biure tel. +370 5 236 20 52.