exclamation

Informuojame, kad nuo 2020-11-27 18:00 iki 2020-11-29 18:00 ir nuo 2020-12-04 18:00 iki 2020-12-06 18:00 bus atliekami IS infrastruktūros perkėlimo darbai. Dėl šios priežasties galimi trumpalaikiai portalo „Mano vyriausybė“ veiklos sutrikimai. Atsiprašome už nepatogumus.

Diskusinis forumas dėl lygus-lygiam konsultantų įtraukimo į žalos mažinimo paslaugų teikimo pasilinksminimo vietose

Data

2020 10 12

Įvertinimas
0
120997413_3400494160036618_1873269752945403440_o.jpg

Europos narkotikų ir narkomanijos stebėsenos centro vertinimu, vienas svarbiausių veiksnių, darančių įtaką psichoaktyviųjų medžiagų vartojimui ir su juo susijusiems iššūkiams, yra aplinka, kurioje vartojama. Pasilinksminimo vietos yra laikomos viena iš aplinkų, pasižyminčių specifinėmis ypatybėmis ir reikalaujančių ypatingo dėmesio. Teigiama, kad psichoaktyviųjų medžiagų vartojimas pasilinksminimo vietose yra siejamas su sveikatos ir socialinėmis problemomis, dažniausiai susijusiomis su neatsakingu bei nesaikingu psichoaktyviųjų medžiagų vartojimu. Atsižvelgiant į tai, jau keletą metų psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos ir žalos mažinimo priemonių teikimas pasilinksminimo vietose yra laikomas viena iš Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento (toliau – Departamentas) veiklos prioritetinių sričių.

Š. m. spalio 8 d. Departamento atstovai dalyvavo Eurazijos žalos mažinimo asociacijos (toliau – EHRA) ir VšĮ „Jauna banga“ organizuotame diskusiniame forume. Forumo tikslas – skatinti bendradarbiavimą tarp įvairių organizacijų ir institucijų, teikiant žalos mažinimo paslaugas Vilniuje, aptarti lygus-lygiam konsultantų vaidmenį bei įtraukimo į psichoaktyviųjų medžiagų žalos mažinimo paslaugų teikimą pasilinksminimo vietose galimybes.

Primename, kad nuo 2017 m. Departamentas kartu su partneriais įgyvendina vieną iš pozityvių ir inovatyvių veiklų – bendrą valstybinių ir nevyriausybinių organizacijų edukacinę iniciatyvą „Be Safe Lab“ („Saugi erdvė“). Iniciatyvos tikslas – apsaugoti muzikos festivalių lankytojus, eksperimentuojančius psichoaktyviosiomis medžiagomis, ir padėti jiems suprasti psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo riziką, o tai gali sulaikyti nuo neatsakingo vartojimo, apsaugoti jų ar aplinkinių žmonių sveikatą, kartais net gyvybę.

Diskusinio forumo metu Departamento atstovai, kartu su vienu iš edukacinės iniciatyvos partnerių – nevyriausybinių organizacijų ir ekspertų koalicija „Galiu gyventi – pristatė „Be Safe Lab“ veiklą, rezultatus bei ateities planus. Taip pat renginio metu pristatyta EHRA, VšĮ „Jauna banga“ ir „Vilniaus naktinio aljanso“  veikla ir poreikiai žalos mažinimo srityje.

Tikimasi, kad šis diskusinis forumas bus pirmasis žingsnis link bendradarbiavimo tarp skirtingų organizacijų ir institucijų psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos ir žalos mažinimo srityse.