BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Diskusijoje, skirtoje alternatyvų bausmėms taikymui, dalintasi įžvalgomis ir gerąja patirtimi

Data

2017 12 08

Įvertinimas
0
38839830542_a326fd1254_b.jpg

Departamento kartu su Lietuvos Respublikos Seimo Priklausomybių prevencijos komisija 2017 m. gruodžio 6 d. organizuotoje diskusijoje „Alternatyvos bausmėms – subalansuotos politikos atsakas“ pasidalinta gerąja užsienio šalių patirtimi, taikant alternatyvų bausmėms modelius, kurie sudaro sąlygas asmeniui pasirinkti gydymą ir/ar reabilitaciją, siekiant išvengti baudžiamųjų represinių priemonių bei sumažinti bei išvengti pakartotinų nusižengimų, susijusių su narkotikais.

Diskusijos metu pabrėžta subalansuotos psichoaktyviųjų medžiagų kontrolės ir vartojimo prevencijos politikos, paremtos efektyviu ir proporcingumo principu taikant bausmes, svarba. Perėjimas nuo baudimų prie pagalbos teikimo asmenims, priklausomiems nuo psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo, ypač gerinant motyvavimo, gydymo ir reabilitacijos paslaugų kokybę ir prieinamumą, išlieka prioritetiniu iššūkiu. Ne mažiau svarbiu iššūkiu lieka didinti teisėsaugos institucijų specialistų supratimą apie priklausomybių ligas, apie pačias alternatyvas bausmėms, apie priklausomybių nuo narkotinių ar psichotropinių medžiagų vartojimo gydymo veiksmingumo įrodymus.

Apskrito stalo diskusijoje pranešimus skaitė Teisės instituto, Vilniaus apskrities probacijos tarnybos, Respublikinio priklausomybės ligų centro,  Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės Toksikologijos centro bei Departamento atstovai.