Departamentas prisideda prie muitinės pareigūnų kompetencijų tobulinimo
Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas, glaudžiai bendradarbiaudamas su Muitinės departamentu, balandžio 30 d. vykdė mokymus būsimiems muitinės pareigūnams.
Mokymų metu Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento Narkotikų ir jų prekursorių kontrolės skyriaus ekspertės Rima Mačiūnienė ir Rasa Povilanskienė pasakojo apie narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakų (prekursorių) kontrolę Lietuvoje, apie naujas psichoaktyviąsias medžiagas, jų keliamas grėsmes bei apie galimą profesinę riziką.
Tokio pobūdžio mokymuose pareigūnai gauna susistemintą informaciją, atkreipiant dėmesį į svarbiausius teisinio narkotinių ir psichotropinių medžiagų ir jų pirmtakų (prekursorių) reguliavimo aspektus – taip suteikiama galimybė kokybiškai per trumpesnį laiką atlikti cheminių medžiagų importo/eksporto patikrą.
Muitinės pareigūnai mokymų metu taip pat supažindinti su narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakų (prekursorių) teisėtu ir neteisėtu naudojimu, aptariant kokios cheminės medžiagos yra laikomos narkotinių ir psichotropinių medžiagų prekursoriais (pirmtakais), kokia jų svarba narkotinių ir psichotropinių medžiagų gamybai, kaip juos atpažinti, kodėl jie naudojami ir teisėtoje pramoninėje veikloje, kaip reglamentuojamas šių medžiagų teisėtas panaudojimas, kokias prievoles turi ūkio subjektai. Taip pat atkreiptas dėmesys į dažniausiai neteisėtoje veikloje naudojamų prekursorių rūšis, pristatant „designer“ prekursorius, aptariant tiekimo į rinką subtilybes, prekursorių, skirtų neteisėtai veiklai, maskavimo ypatumus bei žingsnius, kurių turi būti imamasi nustačius įtartinus sandorius ir kaip juos atpažinti.
Taip pat mokymuose pristatytos naujų psichoaktyviųjų medžiagų rinkos tendencijos, jų įvairovė, keliamos grėsmės. Didelis dėmesys skirtas pastaraisiais metais nelegalioje rinkoje dominuojančioms medžiagoms, dėl kurių vartojimo nustatyta mirčių visame pasaulyje. Taip pat mokymuose pristatyta naujų psichoaktyviųjų medžiagų keliama profesinė rizika, ypač didelį dėmesį skiriant pareigūnų saugai, jiems vykdant savo tiesiogines funkcijas, nes pavojingų medžiagų buvimas rinkoje skatina imtis ypatingų asmens saugumo reikalavimų vykdant savo pareigas.
Atnaujinimo data: 2025-04-30
Taip pat skaitykite:
Susitikimas tarp Lietuvos ir Suomijos institucijų dėl tabako ir elektroninių cigarečių priežiūros
EUDA valdybos posėdis – išrinkta būsima vykdomoji direktorė
Papildyti Narkotinių ir psichotropinių medžiagų sąrašai
Mokymai Alytaus apskrities specialistams
Naujos psichoaktyviosios medžiagos ir jų grupės: Fenetilamino darinių grupė