BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Departamentas drąsina savivaldybes įgyvendinti suteiktas teises

Data

2019 11 18

Įvertinimas
0
people-3152585_1920.jpg

Apibendrindamas 2018 m. savivaldybėse atliktos apklausos rezultatus, Departamentas pastebi, kad savivaldybės vis tik ir toliau išlieka pasyvios ir nenoriai naudojasi joms Alkoholio kontrolės įstatymo suteikta diskrecijos teise riboti prekybos alkoholiniais gėrimais laiką, nustatyti vietas ir teritorijas, siekiant užtikrinti viešąją tvarką ir visuomenės saugumą.

Norėdamas padrąsinti savivaldybes, Departamentas dalinasi gerąja praktika ir kviečia susipažinti su aktualiu Lietuvos vyriausio administracinio teismo sprendimu, kuriuo teismas palaikė savivaldybę dėl Alkoholio kontrolės įstatymo normų, ribojančių prekybos alkoholiu laiką, taikymo.

2019 m. spalio 16 d. sprendimu teismas patvirtino, kad Palangos miesto savivaldybės administracija pagrįstai ir turėdama tam rimtą ir pakankamą pagrindą bei siekdama apsaugoti viešąjį interesą ir visuomenę nuo neigiamų prekybos alkoholiu ir jo vartojimo padarinių apribojo prekybos alkoholiniais gėrimais laiką konkrečiai prekybos vietai. Teismas sprendime pažymėjo, kad savivaldybės priimtą sprendimą turėjo nulemti ne tai, kas yra prekybos vietos savininkas ar nuomininkas bei jų kaita, o poreikis užtikrinti viešąją tvarką ir visuomenės saugumą. Viešojo intereso pažeidimą byloje patvirtino policijos pateikta medžiaga apie užfiksuotus pranešimus, viešosios tvarkos pažeidimus, neblaivius asmenis, triukšmą, muštynes ir konfliktus prekybos vietos adresu.

Tikimės, kad Departamento raginimai suteiks savivaldybėms bei jų atstovams ryžto dažniau naudotis joms suteikta teisę ir tokiu būdų prisidėti prie Lietuvos gyventojų bendruomenės gerbūvio puoselėjimo.