BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Dėl prekybos pilstomais alkoholiniais gėrimais

Data

2018 01 11

Įvertinimas
0
Logo.png

Siekiant spręsti naktinės alkoholio prekybos opias problemas, Alkoholio kontrolės įstatymo  pakeitimas numato, kad kai alkoholiniais gėrimais draudžiama prekiauti parduotuvėse, viešojo maitinimo vietose gali būti parduodami pilstomi alkoholiniai gėrimai tik vartoti vietoje.

Siekdamas užtikrinti įstatymo nuostatų laikymąsi bei padėti tiek verslui, tiek priežiūros institucijoms pasiruošti įstatymo naujovėms,  Departamentas inicijavo 7  susitikimus su verslo asocijuotomis struktūromis (Viešbučių ir restoranų asociacija, Legalaus verslo aljansas, Lietuvos prekybos įmonių asociacija ir kitos asocijuotos verslo, susijusio su alkoholio gamyba, prekyba, struktūromis), rengė mokymus verslo priežiūrą vykdančioms institucijoms (apmokė daugiau nei 400 verslo priežiūrą vykdančių specialistų įvairiuose Lietuvos regionuose), yra suteikęs apie 3 tūkst. konsultacijų žodžiu ir raštu dar iki įstatymo nuostatų įsigaliojimo.

Pažymime, kad Departamentas pasisako už kultūringą ir tradicijas bei etiketą atitinkantį aptarnavimą viešojo maitinimo vietoje. Svarbiausia, kad prisidengiant kultūringo aptarnavimo principais nebūtų piktnaudžiaujama  įgyvendinant įstatymo reikalavimus ir daromi pažeidimai parduodant atidarytas alkoholinių gėrimų gamyklines pakuotes (imituojant alkoholinio gėrimo išpilstymą, kai alkoholinio gėrimo išpilstoma tik keletą ml arba jo visai neišpilstoma), tačiau nesiimant efektyvių priemonių užtikrinti alkoholinių gėrimų vartojimą vietoje, t. y. alkoholiniai gėrimai iš viešojo maitinimo įstaigų buvo išsinešami.

Tikimės, kad viešojo maitinimo paslaugas teikiantys asmenys, kartu su Departamentu, įgyvendins priimtus reikalavimus. Visais atvejais ūkio subjektai kviečiami konsultuotis.