BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Dėl prekybos alkoholiniais gėrimais mugėse

Data

2018 02 28

Įvertinimas
1
Naujas Microsoft PowerPoint pateiktis (2).jpg

Vilniuje kovo 2 – 4 dienomis vyks tradicinė Kaziuko mugė, kurios metu bus prekiaujama ir alkoholiniais gėrimais.

Primename, kad masiniuose renginiuose ir mugėse, turint nustatyta tvarka savivaldybių išduotas licencijas, leidžiama prekiauti tik natūralios fermentacijos alkoholiniais gėrimais, kurių tūrinė etilo alkoholio koncentracija neviršija 7,5 procento:

1) Alų, alaus mišinius su nealkoholiniais gėrimais, natūralios fermentacijos midų ir natūralios fermentacijos sidrą masiniuose renginiuose ir mugėse leidžiama parduoti tiek gamyklinėje taroje, tiek pilstant. Šiuo atveju būtina vadovautis konkrečioje licencijoje nustatytais apribojimais.

2) Kitus natūralios fermentacijos alkoholinius gėrimus, pavyzdžiui, vyną, kurio tūrinė etilo alkoholio koncentracija neviršija 7,5 procento, masiniuose renginiuose ir mugėse leidžiama parduoti tik gamyklinėje taroje, t. y. draudžiama parduoti pilstomą vyną.

Svarbu pažymėti, kad mugėse draudžiama ne tik prekiauti alkoholiniais gėrimais, kurių tūrinė etilo alkoholio koncentracija viršija 7,5 procento, arba, kurie pagaminti ne natūralios fermentacijos būdu, tačiau draudžiama tokius gėrimus ir laikyti mugėje įrengtose prekybos vietose.

Be to, primename apie 2018 m. sausio 1 d. įsigaliojusius Alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimus, kuriais uždrausta parduoti alkoholinius gėrimus, jaunesniems kaip 20 metų asmenims.

Taip pat norėtume atkreipti dėmesį, kad, uždraudus alkoholio reklamą, prekybos alkoholiniais gėrimais vietose leidžiama pateikti tik tam tikrą informaciją apie alkoholinius gėrimus: alkoholinio gėrimo grupę, pogrupį, kategoriją, alkoholinio gėrimo kilmės šalį, geografinę nuorodą, regioną, alkoholinių gėrimų gamintojų ar alkoholiniais gėrimais prekiaujančių įmonių pavadinimus ir registruotus prekių ženklus, alkoholinio gėrimo kainą.

Prekybos alkoholiniais gėrimais vietose minėto turinio informacija gali būti pateikta įvairiomis priemonėmis – plakatuose, demonstruojant alkoholinių gėrimų atvaizdus ir pan. Išsamiau su Departamento rekomendacijomis galite susipažinti 1 nuoroda, 2 nuoroda, 3 nuoroda, 4 nuoroda.