BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


DĖL DIAZOTO MONOKSIDO RINKOS RIBOJIMO PRIEMONIŲ

Data

2020 10 07

Įvertinimas
0
n2o.png

DĖL DIAZOTO MONOKSIDO RINKOS RIBOJIMO PRIEMONIŲ
 

              Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas (toliau – Departamentas) pakartotinai pažymi, kad 2020 m. spalio 1 d. įsigaliojo teisės aktų pakeitimai, kuriais diazoto monoksidui (Diazoto oksidas, Nitrous oxide, N2O CAS Nr. 10024-97-2, maisto priedas E942) yra nustatytos rinkos reguliavimo priemonės. Diazoto monoksidas yra įtrauktas į narkotinių ir psichotropinių medžiagų sąrašų,  patvirtintų Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministro 2000 m. sausio 6 d. įsakymu Nr. 5, IV sąrašą.

             Departamentas atkreipia dėmesį, kad yra draudžiama diazoto monoksido mažmeninė prekyba, o juridiniai asmenys, norintys vykdyti veiklą su diazoto monoksidu, kaip ir su bet kuriomis į IV narkotinių ir psichotropinių medžiagų sąrašą įtrauktomis medžiagomis, turi būti įsisteigę Lietuvos Respublikoje ir turėti Departamento išduotą leidimą verstis veikla su į narkotinių ir psichotropinių medžiagų IV sąrašą įrašytomis medžiagomis  bei paskirti asmenį, atsakingą už į IV sąrašą įtrauktų medžiagų laikymą ir teisėtos apyvartos apskaitą. Leidimų išdavimo taisyklės bei importo ir eksporto pranešimų teikimo tvarka nurodyta Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2018 m. spalio 17 d. nutarime Nr. 1052 „Dėl leidimų verstis veikla su į narkotinių ir psichotropinių medžiagų IV sąrašą įrašytomis medžiagomis išdavimo, pranešimų apie importą ir eksportą pateikimo taisyklių patvirtinimo“.

Departamentas atkreipia dėmesį, kad už neteisėtą disponavimą diazoto monoksidu numatyta baudžiamoji atsakomybė.