BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Bendras siekis – pagalba jaunimui

Data

2018 10 18

Įvertinimas
0
Ankstyvoji intervencija A5-2_Page_1.jpg

Nuo šių metų pradžios įsigaliojus naujiems teisės aktams, alkoholio ar narkotikų vartojimo ar eksperimentavimo jomis patirtį turintiems jaunuoliams nuo 14 m. numatoma galimybė dalyvauti Ankstyvosios intervencijos programos užsiėmimuose visoje Lietuvoje. Siekdamas užtikrinti šios tarptautiniu lygiu parengtos ir pripažintos programos įgyvendinimą Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas (toliau – Departamentas) visus metus nuosekliai vykdė mokymus ir supervizijas visuomenės sveikatos biurų ir pedagoginių psichologinių ar švietimo pagalbos tarnybų specialistams, parengė informacinės medžiagos paketą viešinimui dėl galimybių gauti tokią pagalbą.

Prasidėjus paskutiniajam metų ketvirčiui vieni svarbiausių Departamento keliamų klausimų – pagalbos jaunimui prieinamumas ir kokybė. Siekiant apie tai diskutuoti, identifikuoti Ankstyvosios intervencijos programos diegimo bei įgyvendinimo iššūkius ir juos tikslingai atliepti Departamentas jau iniciavo susitikimus su visų savivaldybių administracijų atstovais tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatoriais, kurie vadovauja savivaldybių Vaiko gerovės komisijoms, siūlo pagalbos priemones elgesio problemų turintiems vaikams ir jų tėvams. 2018 m. spalio 17 d. šie klausimai aptarti savivaldybėse veikiančių pedagoginių psichologinių ar švietimo pagalbos tarnybų vadovais, kurie atsakingi už Ankstyvosios intervencijos programos užsiėmimų vykdymą. Numatoma, kad spalio 24 d. šia tema vyks diskusija su teisėjais, kurie taip pat turi galimybę nukreipti nepilnamečius gauti šias paslaugas. Manoma, kad tik bendras visų siekis padėti jaunimui gali paskatinti priimti pagalbą ir motyvuoti jį keistis.