BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


BE SAFE LAB FESTIVALIO „YAGA GATHERING“ LANKYTOJUS PAKVIETĖ DISKUSIJAI

Data

2018 08 14

Įvertinimas
0
image3 (002).jpeg

Šiemet rugpjūčio 9–13 d. vykusio festivalio „Yaga Gathering“ organizatoriai jau antrus metus iš eilės kvietė žalos mažinimo iniciatyvos Be Safe Lab komandą, kad lankytojams būtų teikiama specialistų informacija apie saugų linksminimąsi. Siekiant ne tik informuoti apie psichoaktyviųjų medžiagų poveikį ir jų vartojimo rizikas, bet ir išklausyti, kas aktualu į festivalį atvykusiems žmonėms, padiskutuoti jiems rūpimais klausimais rugpjūčio 10 d. visi norintys dalyvauti buvo pakviesti susitikti gyvai vienoje iš festivaliui įrengtų erdvių. Gausiai susirinkę dalyviai kėlė klausimus apie narkotikų politikos įgyvendinimo Lietuvoje ir užsienio šalyse skirtumus, galimas ateities perspektyvas, dalinosi turima patirtimi ir reiškė nuomones apie šalyje vykdomą psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevenciją ir intervenciją. Džiugu, kad tiek Be Safe Lab komandos atstovai, tiek susirinkę pašnekovai vieningai sutarė, kad dialogas tarp visuomenės ir valstybės įstaigų bei organizacijų turi vykti, siekiant sveikesnės bei saugesnės visuomenės.

Kaip ir kituose Be Safe Lab lankytuose festivaliuose, „Yaga Gathering“ metu sudaryta galimybė atlikti greitąjį ŽIV testą ar pasitikrinti alkotesteriais, siekiant išvengti vairavimo neblaiviems. Taip pat visą parą buvo teikiama psichologinė pagalba psichoaktyviąsias medžiagas vartojusiems žmonėms – šią paslaugą festivalio dalyviai teigė atpažįstantys iš užsienio šalyse organizuojamų festivalių matytos praktikos ir teigė, kad ji labai reikalinga, demonstruoja atsakingą ir rūpestingą požiūrį į pasilinksminimo vietų lankytojus, jų sveikatą ar net gyvybę.

Iniciatyvą Be Safe Lab šiemet vykdo Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas, koalicija „Galiu gyventi“, Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės Ūminių apsinuodijimų skyrius, asociacija „Demetra“, bendrovė „Alkotesteris“, Sveikatos apsaugos ministerijos Ekstremalių sveikatai situacijų centro Apsinuodijimų informacijos biuras ir „Krizių įveikimo centras“.

Daugiau apie iniciatyvą Be Safe Lab „Facebook“ paskyroje - https://www.facebook.com/besafelab/