BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Atsisakę alkoholio galite apsaugoti save

Data

2020 04 10

Įvertinimas
1
coo.jpg

Internete plintant klaidinančiai informacijai apie alkoholio vartojimą kaip prevencinę ar gydomąją priemonę prieš koronavirusą, Pasaulio sveikatos organizacija įspėja, jog toks būdas ne tik neapsaugo ir negydo nuo naujojo viruso COVID-19, tačiau priešingai - gali neigiamai paveikti organizmą. Alkoholinių gėrimų vartojimas susilpnina imunitetą, kuris susijęs su organizmo atsaku į infekcines ligas. Pažeistos plaučių ir viršutinių kvėpavimo takų imuninės ląstelės didina riziką susirgti tokiomis infekcinėmis ligomis kaip tuberkuliozė, pneumonija, koronavirusas ir kt.

 

Alkoholio vartojimo ir rūkymo įpročiai glaudžiai susiję, todėl metant rūkyti palanku vengti ir alkoholio vartojimo. Nevartojant alkoholinių gėrimų lengviau suvaldyti nenumaldomą potraukį užsirūkyti. Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas primena, jog rūkymo sukeltos pasekmės žmogaus organizmui (vėžiniai susirgimai, širdies, plaučių ligos ir kt.) gali būti susiję su kylančiomis komplikacijomis užsikrėtus koronavirusu.

 

Karantino laikotarpiu kviečiame atidžiai stebėti savo emocinę savijautą, kadangi dėl saviizoliacijos, koronaviruso grėsmės ir situacijos neapibrėžtumo, galima jausti papildomą stresa, įtampą, baimę ar nerimą. Šiuo laikotarpiu raginame visiškai atsisakyti alkoholio vartojimo, nes dėl alkoholinio apsvaigimo gali padidėti depresijos, nerimo ar panikos atakų tikimybė. Labai svarbu, jog alkoholio vartojimas netaptų vienu iš atsipalaidavimo ir streso įveikimo būdų.

 

Iš ankstesnių metų patirties pastebime, jog šventiniu laikotarpiu išauga nuperkamo ir suvartojamo alkoholio kiekiai, padaugėja alkoholinio apsinuodijimo ir smurto artimoje aplinkoje atvejų. Pagalvokime apie tai kartu,  juk tai ypatingai svarbu karantino laikotarpiu, kuomet šeimos nariai daugiau laiko praleidžia kartu. Planuodami artėjančių Šv. Velykų šventę pasistenkite apsaugoti save ir savo šeimos narius – nesusitikite su artimaisiais ar draugais, bendraukite vaizdo skambučių ar telefono pagalba, o prieš eidami apsipirkti, susidarykite pirkinių sąrašą į jį neįtraukdami alkoholinių gėrimų.

 

Sutikime  Šv. Velykas būdami sveiki ir blaivūs.