Ar kavinėje galima rūkyti kaljaną?

Data

2020 08 05

Įvertinimas
0
teismas.png

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentui kelia susirūpinimą vis labiau populiarėjanti siūloma kaljanų rūkymo paslauga kavinėse ir baruose, kadangi tokiu būdu yra pažeidžiamas draudimas vartoti tabako gaminius viešojo maitinimo vietose. Vykdant šio draudimo priežiūrą buvo nubaustas ne vienas ūkio subjektas, nes dažnai gaunama lankytojų ir gyventojų skundų. Pastebima, kad rūkymą kavinėse neretai bandoma pateisinti neva įrengtu cigarų (pypkių) klubu. Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas yra pasisakęs dėl šio draudimo absoliutumo ir aiškiai nurodęs, kad draudimas vartoti tabako gaminius kavinėse neturi išimčių, t. y. kavinėje negali būti įrengtas cigarų (pypkių) klubas. Su teismo sprendimu galite susipažinti čia

Veikdamas prevenciškai bei tikėdamasis abipusiškai naudingo bendradarbiavimo, Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas vykdo konsultacinius susitikimus su verslo subjektais ir jų asocijuotomis struktūromis šia tematika.

Su tabaku, tabako gaminiais ir su jais susijusiais gaminiais susijęs verslas turi būti vykdomas ypač atsakingai, todėl kilus klausimų kviečiame konsultuotis tel. 8 706 68094 arba elektroniniu paštu ntakd@ntakd.lt.