BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Aptartos psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos, žalos mažinimo ir kontrolės priemonės su Klaipėdos miesto savivaldybės atstovais

Data

2020 09 30

Įvertinimas
0
klaipeda2.png

Vakar įvyko Klaipėdos bendruomenės sveikatos tarybos ir Narkotikų kontrolės komisijos jungtinis posėdis, kurio metu Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento direktorius prof. dr. Renaldas Čiužas aptarė skirtingų grupių psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo paplitimą Klaipėdos savivaldybėje bei galimas psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos ir kontrolės atsako priemones. Posėdžio metu buvo diskutuojama apie internetinės erdvės teikiamas galimybes vykdyti psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevenciją bei viešinti informaciją. Departamento atstovai pristatė administruojamas internetines svetaines (www.nerukysiu.lt, www.kaveikiavaikai.lt, www.askritiskas.lt), skirtas tikslinių grupių sąmoningumo didinimui psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos klausimais.

Kartu su Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro direktore Jūrate Grubliauskiene, Narkotikų kontrolės komisijos pirmininku Aleksandru Slatvickiu ir Bendruomenės sveikatos tarybos pirmininku prof. Artūru Razbadausku Departamento atstovai aptarė ne tik psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo kontrolės ir prevencijos, tačiau ir žalos mažinimo priemonių svarbą atskiroms tikslinėms grupėms. Posėdžio metu Departamento atstovai pristatė Klaipėdos miesto alkoholinių gėrimų ir tabako gaminių mažmeninės prekybos vietų išsidėstymo apžvalgą, Klaipėdos apskrityje veikiančių įmonių, kurios naudoja prekursorius ir pre-prekursorius, veiklą, informavo apie šių medžiagų teisėtą apyvartos kontrolę.

Posėdžio pabaigoje aptartos tolimesnio bendradarbiavimo galimybės.