BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Aptartos bendradarbiavimo galimybės su Šiaurės ministrų tarybos biuru Lietuvoje

Data

2020 05 21

Įvertinimas
0
Untitled design.png

Šiandien vykusiame Šiaurės ministrų tarybos biuro Lietuvoje direktorės Helén Nilsson ir Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento direktoriaus dr. Renaldo Čiužo virtualiame susitikime diskutuota apie psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos priemonių taikymą tikslinėms grupėms. Departamento direktorius atkreipė dėmesį į studentus ir šiai tikslinei grupei taikomų prevencijos priemonių trūkumą Lietuvoje, pabrėždamas būtinybę įvertinti mokslo įrodymais pagrįstų psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos priemonių įgyvendinimo galimybes ir atliepti aukštųjų mokyklų studentų poreikius. Susitikime taip pat buvo aptartos Šiaurės ministrų tarybos biuro ir Departamento galimos bendradarbiavimo formos bei galimybės pasisemti gerosios praktikos pavydžių iš Šiaurės šalių; paliesti klausimai, susiję su COVID-19 pandemijos keliamais iššūkiais (padidėjęs psichoaktyviųjų medžiagų vartojimas, patiriamas stresas, padažnėję depresijos simptomai, smurtas šeimoje ir pan.).

Departamento ir Šiaurės ministrų tarybos biuro Lietuvoje bendradarbiavimo dėka Departamento specialistai dalyvauja tarptautiniuose nuotoliniuose seminaruose (angl. webinars) ir semiasi žinių apie veiksmingų psichoaktyviųjų medžiagų kontrolės ir prevencijos priemonių vykdymą.