BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


ANKSTYVOJI INTERVENCIJA JAUNIMUI – 2019 M. PRIORITETAS

Data

2018 12 17

Įvertinimas
0
foto4.png

2018 m. gruodžio 14 d. vykusiame pasitarime-seminare „Visuomenės sveikatos plėtra savivaldybėse“ Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija pristatė 2019 m. savivaldybių visuomenės sveikatos biurų veiklos prioritetus. Vienas jų – Departamento diegiama ir koordinuojama Ankstyvosios intervencijos programa alkoholio ar narkotikų vartojimo patirtį turintiems 14-21 metų jaunuoliams. Reikia paminėti, kad nuo 2018 m. sausio mėn. įsigaliojusiu Ankstyvosios intervencijos programos įgyvendinimo aprašu ne tik sukurtas vieningas paslaugų teikimo algoritmas nacionaliniu lygiu, bet ir suburtos savivaldybėse veikiančios įstaigos bendram tikslui. Jaunimui vis daugiau savivaldybių tampa prieinama pagalba, kol jų psichoaktyviųjų medžiagų vartojimas netapo žalingas. Diskutuojant su savivaldybėse dirbančiais įstaigų vadovais ir specialistais, kaip didinti tokių paslaugų prieinamumą ir jas teikti kokybiškai, Departamento atstovai pasidalijo sukaupta gerąja šių metų patirtimi: bendradarbiavimo savivaldybėse, visuomenės ar bendruomenės informavimo bei jaunų žmonių motyvavimo ateiti į Ankstyvosios intervencijos programos užsiėmimus praktiniais pavyzdžiais.

Departamentas kaip Ankstyvosios intervencijos programą diegianti institucija, koordinuoja šios mokslu bei tarptautine patirtimi grįstos programos įgyvendinimą, nuolat teikia metodinę pagalbą savivaldybių visuomenės sveikatos biurų ir pedagoginių psichologinių tarnybų specialistams. Daugiau apie programą ir jos vykdymą savivaldybėse galite sužinoti čia