ALKOHOLIO VARTOJIMO PROBLEMA ŠEIMOJE: PAKALBĖKIME APIE MOTERIS...

Data

2019 02 11

Įvertinimas
1
FB_event (1).jpg

Alkoholio vartojimo problema šeimoje savyje talpina daug aspektų, apie kuriuos reiktų diskutuoti. Šiemet Alkoholikų vaikų savaitės minėjimui skirtos savaitės žvilgsnis nukreiptas į lyties aspektą – moterų priklausomybę nuo alkoholio.

Moterų alkoholizmo tema apgaulinga: statistiškai lyginant su vyrais ši problema atrodo net kelis kartus mažiau aktuali, tačiau jį vertinant iš socialinės perspektyvos visame pasaulyje pabrėžiama moterų patiriama stigma. Moksliškai įrodyta, kad priklausomybė ir su ja susijusios pasekmės moteriai vystosi greičiau, daug didesnę riziką jos patiria atkristi. Kodėl? Kokia šios stigmos kaina? Apie šiuos ir kitus su moters priklausomybe susijusius klausimus bus garsiai diskutuojama visą savaitę – vasario 11-15 dienomis.

Priklausomos moterys dėl itin negatyvaus visuomenės požiūrio dažniau vartoja alkoholį pasislėpusios, net nuo artimųjų. Neretai jos gėdijasi kreiptis pagalbos, o tuo pačiu susiduria su itin dideliais barjerais: pasiryžimas gydytis dažniausiai tapatinamas su išėjimu iš darbo, namų aplinkos, ūkio perdavimu artimiesiems, o svarbiausia – vaikų, vyro palikimu, atsiribojimu nuo jų kuriam laikui. Moteriai sunku tai padaryti ne tik, kaip ir bet kuriam priklausomam žmogui, ji patiria didžiulį spaudimą dėl to, kad tuo pačiu atsisako visuomenėje susiformavusio stereotipinio moters vaidmens – būti gera namų šeimininke, rūpestinga mama ir pavyzdinga žmona.

Jau penkti metai Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas, bendradarbiaudamas su asociacija „Mentor Lietuva“ kartu su tarptautinėmis organizacijomis mini Alkoholikų vaikų savaitę, kurios metu viešai diskutuojama apie alkoholio vartojimo problemą šeimoje, siekiant atkreipti visuomenės dėmesį, paskatinti kreiptis pagalbos ar padėti su tuo susiduriantiems. Tam Lietuvoje sukurta socialinė kampanija „Vaikystė šešėlyje“, kuri visus metus vykdomomis veiklomis siekia šių tikslų.

Daugiau informacijos apie socialinę kampaniją „Vaikystė šešėlyje“:

https://www.facebook.com/ntakd/videos/1669385393138756/

https://ntakd.lrv.lt/uploads/ntakd/documents/files/Tyrimo%20ataskaita_OK.pdf

UA-79662928-1