BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


ALKOHOLIO VARTOJIMO PROBLEMA ŠEIMOJE: PAGALBA MOKYTOJUI = PAGALBA VAIKUI

Data

2018 11 26

Įvertinimas
0
VS1119.jpg

Narkotikų tabako ir alkoholio kontrolės departamentas ir asociacija Mentor Lietuva vykdydami socialinę kampaniją „Vaikystė šešėlyje“ pradėjo naują iniciatyvą – dirbtuves pedagogams „Kaip padėti vaikams iš girtaujančių šeimų?“. Kaip žinoma, šeimose, kur bent vienas iš tėvų turi problemų dėl žalingo alkoholio vartojimo, vaikai auga didesniame pavojuje patirti įvairias smurto formas, nepriežiūrą, jiems būdingi elgesio ir emocijų sutrikimai, prastesni socialiniai emociniai įgūdžiai, patiria didesnę riziką pradėti vartoti psichoaktyviąsias medžiagas. Tokiais atvejais pedagogo reagavimas ir pagalba kaip arčiausiai vaiko esančio žmogaus yra labai reikšmingi.

Kaip gali padėti mokytojas? Pirmas žingsnis – pasikalbėti. Dirbtuvės pedagogams yra kitoks pedagogų kvalifikacijos tobulinimo(si) būdas, kai praktiškai mokomasi užmegzti ryšį su vaiku, kalbėtis šia jautria tema, imtis veiksmų ir svarbiausia – sužinoti, ko nedaryti. Netradicinių mokymų metu taikomas video grįžtamojo ryšio metodas ne tik įgalina aktyvaus klausymosi įgūdžius praktikuotis realiai, bet padeda pasirengti sudėtingoms situacijoms, su kuriomis mokytojai susiduria dirbdami realiame mokyklos gyvenime. Tikimasi, kad tokios praktinės dirbtuvės bus viena tęstinių veiklų, kurią mokytojai priims ir kaip asmeninį iššūkį, ir kaip galimybę padėti vaikams, kurie auga žalingai vartojančioje alkoholį aplinkoje.

Ši ir kitos socialinės kampanijos „Vaikystė šešėlyje“ jau vykdytos veiklos 2018 lapkričio 19 d. pristatytos Mokytojo TV laidoje. Jos metu akcentuoti vykdytos apklausos „Alkoholio vartojimo problema šeimoje: apie visuomenę ir visuomenei“ rezultatai. Jie parodė, kad žalingas alkoholio vartojimas ar priklausomybė nuo jo yra ne retas reiškinys: net pusė suaugusiųjų, kurie dalyvavo apklausoje, galimai su tuo susidūrė vaikystėje. Respondentai pabrėžė išgyvenę negatyvias emocijas, nemalonias situacijas, blogai jautęsi dėl tėčio ar mamos alkoholio vartojimo: jie akcentavo pyktį, gėdą, nusivylimą, baimę ar rūpestį. Matoma, vis dar gaji kreipimosi dėl pagalbos ir jos gavimo problema – kalbėjimas apie tai visa dar yra stigma, apklausos dalyviai dažniausiai nurodė pagalbą gavę tik iš artimųjų.

Šios iniciatyvos organizatoriai pabrėžia būtinybę padėti vaikams, kurie auga žalingai vartojančioje alkoholį aplinkoje, akcentuoja su tuo susijusių sunkumų įveikimo svarbą. Manoma, kad lūkesčius dėl mokytojo pagalbos vaikui gali padėti pateisinti tik pagalba mokytojui.

Susipažinkite su Mokytojo TV laida, skirta socialinės kampanijos „Vaikystė šešėlyje“ pristatymui

Susipažinkite su apklausos „Alkoholio vartojimo problema šeimoje: apie visuomenę ir visuomenei“ ataskaita.