BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Susitarimas dėl bendradarbiavimo

2013 m. gegužės 14 d. Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamente buvo pasirašytas „Susitarimas dėl bendradarbiavimo Nr. T15-2/5IN-2/11B-416/6B-18/19/31TP-2013-8“ (toliau – Susitarimas) tarp ūkio subjektų veiklos priežiūrą bei kontrolę vykdančių institucijų.

Susitarimą pasirašė: Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas, Policijos departamentas prie vidaus reikalų ministerijos, Muitinės departamentas prie Finansų ministerijos, Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba prie sveikatos apsaugos ministerijos ir Aplinkos apsaugos agentūra ir chemijos pramonės įmonės. Susitarimą pasirašė 20 įmonių.

Susitarime įtvirtinamos pagrindinės bendradarbiavimo nuostatos ir principai siekiant keistis informacija ir užtikrinti, kad prekursoriai (į oficialų sąrašą įtrauktos medžiagos ir į oficialų sąrašą neįtrauktos medžiagos) ir kitos cheminės medžiagos nepatektų į nelegalią narkotinių ir psichotropinių medžiagų apyvartą.

Susitarime chemijos pramonės įmonėms numatyta galimybė taikyti proporcingą ūkio subjektų veiklos, susijusios su prekursoriais, priežiūros sistemą, t.y. pagal kompetenciją reglamentuoti ir taikyti atitikties deklaravimo institutą, kuomet ūkio subjektams sudaromos galimybės deklaruoti savo veiklos atitiktį nustatytiems reikalavimams.

Susitarimą pasirašiusioms chemijos pramonės įmonėms įteikiama „Susitarimo dėl bendradarbiavimo deklaracija“.

Taip pat chemijos pramonės įmonės, pasirašiusios Susitarimą, supažindinamos su „Elgesio kodeksu, nustačius įtartinus sandorius“ (rekomenduojamos gairės chemijos pramonės įmonėms).

Gairėse suteikiama praktinė informacija, kaip atpažinti įtartinus sandorius, kaip elgtis nustačius įtartiną sandorį, kokios medžiagos gali būti panaudotos nelegalių narkotikų gamybai. Taip pat pateikiami aktualūs institucijų kontaktai. Žemiau pridedama prezentacija.

Prezentacija

Maloniai kviečiame įmones prisijungti prie Susitarimo siekiant užkirsti prekursorių patekimui iš teisėtos apyvartos į neteisėtą.

Informacija pasiteiravimui:

Laura Stančė tel. nr.: 8  659 04259, el. p. [email protected]

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-06-22