DUK
-
TABAKO, TABAKO GAMINIŲ IR SU JAIS SUSIJUSIŲ GAMINIŲ KONTROLĖ 22
-
Pluoštinių kanapių gaminių kontrolė
6
-
1.
Ar legalu Lietuvoje prekiauti pluoštinių kanapių gaminiais, skirtais rūkymui?
Taip legalu, tačiau atkreiptinas dėmesys, kad pluoštinių kanapių gaminiai, kurie skirti rūkymui, patenka į Lietuvos Respublikos tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo (toliau – TKĮ) reguliavimo sritį, kadangi jie atitinka TKĮ 2 straipsnio 30 dalyje apibrėžtą rūkomųjų žolinių gaminių sąvoką, nustatančią, kad „Rūkomasis žolinis gaminys – augalų, žolių ar vaisių pagrindo gaminys, kuriame nėra tabako ir kurį galima vartoti pridegtą“. Todėl parduodamos rūkymui skirtos pluoštinės kanapės privalėtų atitikti visus TKĮ nustatytus reikalavimus, pvz. TKĮ 99 straipsnyje numatytus rūkomųjų žolinių gaminių ženklinimo reikalavimus, TKĮ 910 straipsnyje numatytus informacijos apie rūkomųjų žolinių gaminių sudedamąsias dalis teikimo reikalavimus ir t.t.
Atnaujinta: 2023 05 25
-
2.
Ar reikalinga licencija prekiauti pluoštinių kanapių gaminiais, skirtais rūkymui?
Ūkio subjektas, ketinantis vykdyti prekybą su tabako gaminiais susijusiais gaminiais, prie kurių priskirimi ir pluoštinių kanapių rūkomieji žoliniai gaminiai, privalo turėti galiojančią licenciją t. y. licenciją verstis didmenine prekyba su tabako gaminiais susijusiais gaminiais arba licenciją verstis mažmenine prekyba su tabako gaminiais susijusiais gaminiais. Ūkio subjektas, norintis gauti licenciją verstis didmenine prekyba su tabako gaminiais susijusiais gaminiais, dėl licencijos gavimo turi kreiptis į Departamentą, o norintis gauti licenciją verstis mažmenine prekyba su tabako gaminiais susijusiais gaminiais, turi kreiptis į savivaldybę, kurios teritorijoje ketina verstis mažmenine prekyba su tabako gaminiais susijusiais gaminiais.
Atnaujinta: 2023 05 25
-
3.
Ar Lietuvoje leidžiama nuotolinė prekyba pluoštinių kanapių gaminiais, skirtais rūkymui?
Lietuvos Respublikos tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo 15 straipsnio 1 dalies 2 punkte įtvirtintas draudimas prekiauti tabako gaminiais, su tabako gaminiais susijusiais gaminiais, tame tarpe ir pluoštinių kanapių rūkomaisiais žoliniais gaminiais, pagal nuotolinės prekybos, įskaitant vidaus ir tarpvalstybinę nuotolinę prekybą, sutartis, t. y. internetu.
Atnaujinta: 2023 05 25
-
4.
Ar pluoštinių kanapių gaminiuose, skirtuose rūkymui, gali būti tetrahidrokanabinolio (THC)?
Nuo 2023 m. balandžio 1 d., vadovaujantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro ir Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2022 m. gruodžio 6 d. įsakymu Nr. V-1815/3D-771, tabako gaminiuose ir su tabako gaminiais susijusiuose gamininiuose, įskaitant ir pluoštinių kanapių rūkomuosius žolinius gaminius, atitinkančiuose šių gaminių apibrėžtis, pateiktas Lietuvos Respublikos tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatyme, yra nustatytas nulinis THC kiekis konkrečiame produkte.
Atnaujinta: 2023 05 25
-
5.
Kur kreiptis, kad nustatyti tetrahidrokanabinolio (THC) kiekį pluoštinių kanapių gaminiuose?
Laboratorinius tyrimus dėl THC kiekio nustatymo pluoštinių kanapių gaminiuose atlieka Nacionalinis maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutas, kuris yra akredituota valstybės laboratorija, įgaliota 2021 m. gruodžio 1 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu Nr. 992 „Dėl Lietuvos Respublikos pluoštinių kanapių įstatymo įgyvendinimo ir Pluoštinių kanapių gaminių gamybos veiklos taisyklių patvirtinimo“.
Atnaujinta: 2023 05 25
-
6.
Ar leidžiama pluoštinių kanapių gaminių skirtų rūkymui reklama?
Lietuvos Respublikoje pluoštinių kanapių rūkomųjų žolinių gaminių reklama (įskaitant interneto svetainėse pateiktas jų kainas), taip pat paslėpta pluoštinių kanapių rūkomųjų žolinių gaminių reklama yra draudžiama.
Atnaujinta: 2023 05 25
-
-
Elektroninės cigaretės
10
-
1.
Ar Lietuvoje galima prekiauti elektroninėmis cigaretėmis?
Lietuvoje prekiauti elektroninėmis cigaretėmis ir elektroninių cigarečių pildyklėmis leidžiama, tačiau šiais gaminiais prekiaujantys ūkio subjektai privalo laikytis Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatyme numatytų prekybos, reklamos bei kitų apribojimų.
Atnaujinta: 2022 06 10
-
2.
Ar įmonei, ketinančiai Lietuvos Respublikoje prekiauti elektroninėmis cigaretėmis ir (ar) elektroninių cigarečių pildyklėmis arba jas įvežti (taip pat ir importuoti), yra reikalinga licencija?
Taip, nuo 2021 m. gegužės 1 d. įsigaliojo nauji Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pakeitimai, kuriais licencijuota mažmeninė ir didmeninė prekyba elektroninėmis cigaretėmis, jų pildyklėmis ir žoliniais rūkomaisiais gaminiais.
Nustatytos naujos licencijos rūšys:
- licencija verstis didmenine prekyba su tabako gaminiais susijusiais gaminiais;
- licencija verstis mažmenine prekyba su tabako gaminiais susijusiais gaminiais.
Ūkio subjektai:
- norintys gauti licencijas verstis didmenine prekyba su tabako gaminiais susijusiais gaminiais paraiškas dėl licencijos gavimo turi pateikti Departamentui.
Šios licencijos išduodamos Lietuvos Respublikoje įsteigtiems juridiniams asmenims ir užsienio juridinių asmenų filialams; - norintys gauti licencijas verstis mažmenine prekyba su tabako gaminiais susijusiais gaminiais, pranešimus dėl licencijos gavimo, turi pateikti savivaldybėms, kuriose gaminiais ketinama prekiauti.
Šios licencijos išduodamos Lietuvos Respublikoje įsteigtiems juridiniams asmenims ir užsienio juridinių asmenų filialams, kitose Europos ekonominės erdvės susitarimo dalyvėse įsteigtiems juridiniams asmenims ar kitoms organizacijoms ir jų filialams; - fiziniams asmenims licencijos neišduodamos.
Be to, šiais gaminiais prekiaujantys ūkio subjektai privalo laikytis Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatyme numatytų prekybos, reklamos bei kitų apribojimų.
Vadovaudamiesi Įstatymo 93 straipsnio 1 dalimi, elektroninių cigarečių ir elektroninių cigarečių pildyklių gamintojai ir importuotojai, privalo pateikti Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentui Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka pranešimą apie elektronines cigaretes ir elektroninių cigarečių pildykles, kurias ketina pateikti Lietuvos rinkai. Pranešimas pateikiamas elektronine forma prieš šešis mėnesius iki numatyto kiekvieno prekių ženklo ir kiekvienos rūšies elektroninės cigaretės ar elektroninių cigarečių pildyklės pirmojo pateikimo rinkai. Naujas pranešimas pateikiamas kiekvieną kartą, kai elektroninė cigaretė ar elektroninių cigarečių pildyklė iš esmės pakeičiama. Pranešimai teikiami naudojantis Europos Komisijos bendru elektroninio registravimo portalu adresu: http://ec.europa.eu/health/euceg/.
Daugiau informacijos apie Europos Komisijos bendrą registravimo portalą EU-CEG rasite čia.
Atnaujinta: 2022 06 10
-
3.
Kam galima parduoti elektronines cigaretes ir elektroninių cigarečių pildykles? Ar pilnametis asmuo gali perduoti (padovanoti, nupirkti) elektronines cigaretes ir (ar) elektroninių cigarečių pildykles nepilnamečiui?
Vadovaujantis Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo 161 str. 1 ir 3 d. elektronines cigaretes ir elektroninių cigarečių pildykles draudžiama parduoti, nupirkti ar kitaip perduoti (pvz.: padovanoti, nupirkti, paskolinti ir kt.) asmenims, jaunesniems kaip 18 metų. Atnaujinta: 2022 06 10
-
4.
Ar nepilnametis gali rūkyti (vartoti) ir turėti elektronines cigaretes ir (ar) elektroninių cigarečių pildykles?
Jaunesniems nei 18 m. asmenims yra draudžiama ne tik rūkyti (vartoti) elektronines cigaretes, tačiau draudžiama ir turėti elektronines cigaretes ar elektroninių cigarečių pildykles (Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo 161 str. 2 d.).
Atnaujinta: 2022 06 10
-
5.
Kaip elektroninių cigarečių ir elektroninių cigarečių pildyklių pardavėjams įsitikinti, kad pirkėjas tikrai yra pilnametis?
Kai kyla abejonių, kad asmuo yra jaunesnis negu 18 metų, elektroninių cigarečių ir jų pildyklių pardavėjai privalo iš perkančio asmens reikalauti pateikti asmens amžių liudijantį dokumentą. Nors Lietuvos Respublikos teisės aktuose neapibrėžta asmens amžių liudijančio dokumento sąvoka, tačiau manytina, kad perkant alkoholinius gėrimus ar tabako ir (ar) su jais susijusius gaminius tinkamais asmens amžių liudijančiais dokumentais laikytini dokumentai, atitinkantys šiuos kriterijus:
- dokumente nurodyti asmens duomenys, leidžiantys nustatyti asmens tapatybę ir amžių (vardas, pavardė, gimimo data);
- dokumente yra asmens nuotrauka (atvaizdas);
- galiojantis dokumentas išduotas kompetentingos Lietuvos Respublikos ar kitos šalies valstybės institucijos, įstaigos ar jos įgalioto subjekto, atitinka pakankamą saugiojo dokumento ar saugiojo dokumento blanko technologinės apsaugos lygį.
Pakankamą saugiojo dokumento ar saugiojo dokumento blanko technologinės apsaugos lygį turi ir asmens amžių liudijančiais dokumentais laikytini šie dokumentai: pasas, asmens tapatybės kortelė, diplomatinis pasas, leidimas gyventi, vairuotojo pažymėjimas, asmens grįžimo pažymėjimas, studento pažymėjimas, neįgaliojo pažymėjimas ir pensijos gavėjo pažymėjimas. Jeigu asmuo nepateikia amžių liudijančio dokumento, pardavėjai privalo atsisakyti parduoti jam elektronines cigaretes ir (ar) elektroninių cigarečių pildykles.
Atnaujinta: 2022 06 10
-
6.
Ar galima prekiauti elektroninėmis cigaretėmis ir elektroninių cigarečių pildyklėmis nuotoliniu būdu (internetu)?
Lietuvos Respublikoje draudžiama vidaus ir tarpvalstybinė nuotolinė prekyba elektroninėmis cigaretėmis ir elektroninių cigarečių pildyklėmis (Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių įstatymo 15 str. 1 d. 2 p.).
Atnaujinta: 2022 06 10
-
7.
Ar leidžiama remti radijo programas, viešus ar privačius renginius, kurie tiesiogiai ar netiesiogiai skatina naudoti elektronines cigaretes ir elektroninių cigarečių pildykles?
Vadovaujantis Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo171 str. 4 d. yra draudžiamas bet kokio pobūdžio viešas ar privatus radijo programų rėmimas, tiesiogiai ar netiesiogiai skatinantis naudoti elektronines cigaretes, elektroninių cigarečių pildykles, taip pat Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo171 str. 5 d. draudžiamas bet kokio pobūdžio viešas ar privatus renginių, veiklos ar atskirų asmenų rėmimas, tiesiogiai ar netiesiogiai skatinantis naudoti elektronines cigaretes, elektroninių cigarečių pildykles ir (ar) rūkomuosius žolinius gaminius ir susijęs su keliomis Europos ekonominės erdvės susitarimo dalyvėmis ar vykdomas keliose Europos ekonominės erdvės susitarimo dalyvėse, ar turintis kitokį tarpvalstybinį poveikį.
Atnaujinta: 2022 06 10
-
8.
Ar galima reklamuoti elektronines cigaretes ir elektroninių cigarečių pildykles?
Lietuvos Respublikoje elektroninių cigarečių, elektroninių cigarečių pildyklių ir rūkomųjų žolinių gaminių reklama, taip pat paslėpta elektroninių cigarečių, elektroninių cigarečių pildyklių ir rūkomųjų žolinių gaminių reklama draudžiama (Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo 171 str. 1 d.).
Atnaujinta: 2022 06 10
-
9.
Kas yra elektroninių cigarečių ir (ar) elektroninių cigarečių pildyklių reklama?
Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo 2 str. 5 d. 46 p. apibrėžia, kad tabako gaminių ir (ar) susijusių gaminių reklama – bet kokia forma ir bet kokiomis priemonėmis skleidžiama informacija apie tabako gaminius ir (ar) susijusius gaminius, tiesiogiai ar netiesiogiai skatinanti įsigyti ir (ar) vartoti tabako gaminius ir (ar) susijusius gaminius. Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento vertinimu, elektroninių cigarečių ir (ar) jų pildomųjų talpyklų reklama yra laikytina bet kokia skleidžiama informacija, kuria tiesiogiai ar netiesiogiai skatinama įsigyti ar vartoti šiuos gaminius. Reklaminė informacija gali būti pateikiama bet kokia forma (raštu, žodžiu, konkliudentiniais veiksmais) ir bet kokiomis priemonėmis (Pvz.: straipsnis interneto svetainėje ar socialiniame tinkle, vaizdo klipas, interneto svetainėje iššokantys reklaminiai langai ir t. t.), kurių paskirtis pritraukti potencialius pirkėjus įsigyti ir (ar) vartoti konkretaus gamintojo gaminius ar apskritai įsigyti (vartoti) elektronines cigaretes ir (ar) jų pildomąsias talpyklas.
Atnaujinta: 2022 06 10
-
10.
Kaip įsitikinti, ar nepažeidžiate (nepažeisite) elektroninių cigarečių ir (ar) jų pildyklių reklamos apribojimų?
Kiekvieną galimos elektroninių cigarečių ir (ar) jų pildyklių reklamos atvejį Departamentas vertina individualiai, atsižvelgdamas į konkrečias aplinkybes. Jeigu ūkio subjektui kiltų abejonių dėl planuojamos platinti informacijos formos ar turinio leistinumo, siūlome konsultuotis su Departamentu. Užklausas galite siųsti elektroniniu paštu [email protected] arba skambinti konsultacijų telefonu 8 7066 80 94. Siekdami suteikti objektyvias konsultacijas, rekomenduojame užklausose pateikti kuo išsamesnį planuojamos platinti informacijos apie elektronines cigaretes ir (ar) elektroninių cigarečių pildykles aprašymą (pvz.: užklausoje nurodyti, kas planuoja skleisti informaciją apie elektronines cigaretes, kur ir kokia forma bus skleidžiama ši informacija, kuo tiksliau aprašyti planuojamos skleisti informacijos turinį, pateikti grafinių sprendinių maketus ir pan.).
Atnaujinta: 2022 06 10
-
-
Bendri klausimai
6
-
1.
Ar viešojo maitinimo įstaigos klientai, rūkantys elektronines cigaretes arba tabako gaminius, naudojant kaitinamojo tabako sistemas ir aptarnaujami laiko sąlygomis, taip pat privalo rinktis stalus, prie kurių galima rūkyti arba rūkymui skirtas vietas?
Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo (toliau – Įstatymas) 19 str. 1 d. 7 p. yra nurodyta, jog: „Lietuvos Respublikoje rūkyti (vartoti tabaką, tabako gaminius, su tabako gaminiais susijusius gaminius) draudžiama <...> vietose, kuriose teikiamos viešojo maitinimo paslaugos aptarnaujant pirkėjus lauko sąlygomis (prie lauke esančių stalų, pavėsinėse, kituose lauko įrenginiuose), išskyrus rūkymui skirtas vietas“. Taigi įstatymų leidėjas nuo 2021 m. sausio 1 d. numatė pareigą įmonėms, organizuojančioms viešojo maitinimo paslaugas, nustatyti rūkymo vietas ir jas pažymėti taip, kad klientams būtų aišku, kurie stalai ar vietos, yra priskirtos rūkymo / nerūkymo zonai.
Įstatymo 2 str. 19 d. numatyta, kad „Naujoviškas tabako gaminys – tabako gaminys, kuris nepriklauso jokiai iš šių kategorijų: cigarečių, suktinių tabako, pypkių tabako, vandens pypkių tabako, cigarų, cigarilių, kramtomojo tabako, uostomojo tabako ar oraliniam vartojimui skirto tabako, ir yra pateiktas rinkai po 2014 m. gegužės 19 d.“ . Įstatymo 2 str. 35 d. numatyta, jog „Su tabako gaminiais susijęs gaminys – elektroninė cigaretė, elektroninių cigarečių pildyklė, taip pat rūkomasis žolinis gaminys“. Departamento vertinimu, kaitinamojo tabako sistemos yra skirtos vartoti tabako gaminius, kurie yra priskiriami prie naujoviškų tabako gaminių, o su tabako gaminiais susijusiems gaminiams priskiriamos elektroninės cigaretės, todėl Įstatymo nuostatos, nurodytos 19 str. 1 d. 7 p., yra taikomos abiem atvejais ir viešojo maitinimo įstaigos lankytojai, rūkantys šiuos gaminius, turėtų rinktis rūkymui skirtas vietas.
Departamentas rekomenduoja rūkymo zoną nuo nerūkymo zonos atskirti tokiu būdu, kad nerūkymo zonoje esantys klientai nebūtų priversti kvėpuoti tabako dūmais ir / ar garais, sklindančiais iš rūkymo zonos.
Atnaujinta: 2022 06 10
-
2.
Nuo 2021 m. sausio 1 d. įsigaliojo draudimai rūkyti balkonuose ir tam tikrose viešose vietose. Ar tai galioja nuosavam viešbučio kiemui, kuriame yra lauko terasa?
Pažymėtina, kad Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo 19 str. 1 d. 9 p. draudimas rūkyti terasose nustatytas daugiabučių namų terasoms. Šiuo atveju būtų aktualus to paties Įstatymo 19 str. 1 d. 7 p. numatytas draudimas rūkyti vietose, kuriose teikiamos viešojo maitinimo paslaugos aptarnaujant pirkėjus lauko sąlygomis (prie lauke esančių stalų, pavėsinėse, kituose lauko įrenginiuose), išskyrus rūkymui skirtas vietas. Nustatant rūkymo vietas, būtina pažymėti staliukus, prie kurių aptarnaujami rūkantys klientai, ir atskirti juos nuo nerūkantiems lankytojams skirtų staliukų tam, kad nerūkantys asmenys nebūtų priversti kvėpuoti tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių dūmais.
Atnaujinta: 2022 06 10
-
3.
Ar galima įrengti rūkymo patalpas viešojo maitinimo įmonėje (restorane, kavinėje) šios įmonės klientams?
Rūkymas (tabako gaminių) vartojimas viešojo maitinimo įmonėse Lietuvos Respublikoje yra draudžiamas ir šiose įmonėse draudžiama įrengti rūkymo patalpas klientams. Tabako kontrolės įstatymo 19 str. 1 d. 5 p. nustatyta, kad Lietuvos Respublikoje rūkyti (vartoti tabako gaminius) draudžiama restoranuose, kavinėse, baruose, kitose viešojo maitinimo įstaigose, klubuose, diskotekose, interneto kavinėse (interneto klubuose ir pan.), lošimo namuose (kazino), automatų ar bingo salonuose, kitose laisvalaikio praleidimo įstaigose, patalpose, kuriose vyksta sporto varžybos ar kiti renginiai, ir kitose žmonėms aptarnauti skirtose patalpose, išskyrus specialiai įrengtus cigarų ir (ar) pypkių klubus.
Cigarų ir (ar) pypkių klubų įrengimo reikalavimai nurodyti Cigarų ir (ar) pypkių klubų įrengimo tvarkos apraše, patvirtintame Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2006 m. gruodžio 22 d. nutarimu Nr. 1320. Minėto aprašo 4 p. nustatyta, kad cigarų ir pypkių klubai turi atitikti teisės aktuose nustatytus rūkymo patalpų įrengimo ir eksploatavimo įmonėse, įstaigose ir organizacijose reikalavimus. Rūkymo patalpų įrengimo ir eksploatavimo reikalavimai nurodyti Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2006 m. lapkričio 7 d. įsakymu Nr. V-908 patvirtintoje higienos normoje HN 122: 2006 „Rūkymo patalpų (vietų) įmonėse, įstaigose ir organizacijose įrengimo ir eksploatavimo reikalavimai“. Rūkymo patalpų atitikimą higienos normoje HN 122: 2006 nurodytiems reikalavimams vertina Visuomenės sveikatos centrai.
Atnaujinta: 2022 06 10
-
4.
Vasaros sezono metu kavinėje, kurioje prekiaujama tabako gaminiais, dirbti norėčiau priimti 17 metų darbuotoją? Ar šiuo savo elgesiu nepažeisiu jokių įstatymų?
Pagal Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymą, Lietuvos Respublikoje prekiauti tabako gaminiais draudžiama asmenims, jaunesniems kaip 18 metų. Šis draudimas galioja nepriklausomai nuo sezono, tad priimti nepilnamečio darbuotojo negalite nei vasaros, nei kito sezono metu
Atnaujinta: 2022 06 10
-
5.
Ką daryti, jeigu kaimynai rūko daugiabučio laiptinėje?
Lietuvos Respublikoje rūkyti (vartoti tabako gaminius ir elektronines cigaretes) draudžiama bendrose gyvenamosiose, kitose bendro naudojimo patalpose, kuriose nerūkantieji gali būti priversti kvėpuoti tabako dūmais užterštu oru (Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo 19 str. 1 d. 3 p.). Kadangi namo laiptinė yra traktuojama kaip bendro naudojimo patalpa, todėl joje rūkyti draudžiama. Už rūkymą bendro naudojimo patalpose yra numatyta atsakomybė Administracinių nusižengimų kodekse (492 str.) ir pažeidėjui gresia įspėjimas arba bauda nuo dvidešimt iki penkiasdešimt eurų.
Jeigu pastebėjote, jog kaimynai rūko laiptinėje, siūlome su jais pasikalbėti ir informuoti apie galiojančius įstatymus ir galimas nuobaudas. Namo laiptinėse taip pat galima pakabinti šią informaciją pateikiančius įspėjimus bei mandagų prašymą neberūkyti. Jeigu su kaimynais nepavyksta susitarti gražiuoju, turite teisę su rašytiniu pareiškimu dėl rūkymo faktų išnagrinėjimo kreiptis į policijos komisariatą arba pateikti pranešimą policijai elektroniniu būdu (https://www.epolicija.lt/).
Atnaujinta: 2022 06 10
-
6.
Ką daryti, jeigu kaimynai rūko daugiabučio namo balkone?
Nuo 2021 m. sausio 1 d. įsigaliojo nauji Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo 19 str. pakeitimai, kurie numato, kad rūkyti (vartoti tabako gaminius ir elektronines cigaretes) draudžiama daugiabučių namų balkonuose, terasose ir lodžijose, kai bent vienas namo gyventojas prieštarauja rūkymui. Tai reiškia, jog šis draudimas nėra taikomas automatiškai visiems daugiabučiams namams, o tik tiems, kurių bent vienas namo gyventojas kreipėsi į savo savivaldybę ir pateikė prieštaravimą dėl rūkymo konkrečiame daugiabučiame name.
Žingsniai, kuriuos gali atlikti gyventojas:
Schemą parengė: Lietuvos policija
Už rūkymą daugiabučių namų balkonuose, terasose ir lodžijose yra numatyta atsakomybė Administracinių nusižengimų kodekse (492 str.) ir pažeidėjui gresia bauda nuo trisdešimt iki vieno šimto dvidešimt eurų.
Lietuvos policija primena, kad gyventojai turi patys užfiksuoti pažeidimą ir perduoti užfiksuotus duomenis savivaldybei arba pateikti policijai elektroniniu būdu (https://www.epolicija.lt/), o ne skambinti skubios pagalbos tarnybų tel. 112.
Atnaujinta: 2022 06 10
-
-
Pluoštinių kanapių gaminių kontrolė
6