DUK
-
ALKOHOLIO KONTROLĖ 17
-
Reikalavimai veiklai
17
-
1. Bendrovė, kuriai yra išduotas leidimas pirkti ir naudoti denatūruotą etilo alkoholį, nupirko ir panaudojo visą leidime nurodytą denatūruoto etilo alkoholio kiekį kalendoriniams metams dar nepasibaigus. Ar bendrovė, norinti tais pačiais kalendoriniais metais įsigyti papildomą kiekį etilo alkoholio, turėtų gauti naują leidimą?
Nuo 2015 m. lapkričio 1 d. leidimas gali būti patikslintas, keičiant leidime nurodytą leidžiamą pirkti ir (ar) naudoti etilo alkoholio kiekį. Šiuo atveju, bendrovė Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentui turėtų pateikti paraišką patikslinti jau turimą leidimą.
Atnaujinta: 2016 01 18
-
2. Jeigu įmonė, turinti licenciją verstis didmenine prekyba alkoholiniais gėrimais, nusprendė laikinai nevykdyti veiklos, ar gali pateikti prašymą iš licencijos išbraukti visus sandėlių adresus?
Lietuvos Respublikos alkoholio kontrolės įstatymo 34¹ straipsnio 9 dalyje, nustatyta, kad licencijos verstis didmenine prekyba alkoholio produktais galiojimas gali būti sustabdytas, jeigu įmonė, turinti licenciją verstis didmenine prekyba alkoholio produktais, pateikia prašymą iš licencijos išbraukti didmeninės prekybos alkoholiniais gėrimais sandėlį ir licencijoje nebelieka įrašytų sandėlių adresų.
Jeigu įmonė laikinai nevykdo licencijuojamos veiklos, gali pateikti Departamentui prašymą iš licencijos išbraukti didmeninės prekybos sandėlių adresus ir sustabdyti licencijos galiojimą.
Licencijos galiojimas sustabdomas laikotarpiui iki įmonė pateiks prašymą įrašyti į didmeninės prekybos licenciją naują didmeninės prekybos alkoholiniais gėrimais sandėlį.Atnaujinta: 2016 01 18
-
3. Bendrovė laboratorijos reikmėms sausio mėnesį iš gamintojo be leidimo pirko 10 litrų nedenatūruoto etilo alkoholio. Tais pačiais kalendoriniais metais ji norėtų įsigyti dar 10 litrų. Ar jai reikalingas leidimas?
Vadovaujantis Lietuvos Respublikos alkoholio kontrolės įstatymo 183 straipsnio 2 dalies 1 punktu leidimo pirkti nedenatūruoto etilo alkoholio nereikia ūkio subjektams, perkantiems per metus ne daugiau kaip 10 litrų nedenatūruoto etilo alkoholio iš įmonių, turinčių licencijas gaminti šiuos produktus ar licencijas verstis didmenine prekyba jais. Bendrovė šiais kalendoriniais metais be leidimo 10 litrų etilo alkoholio jau pirko, taigi, tuo atveju, jeigu tais pačiais kalendoriniais metais norėtų įsigyti papildomą kiekį, turėtų gauti leidimą pirkti nedenatūruoto etilo alkoholio.
Atnaujinta: 2017 02 23
-
4. Ar reikia paženklinti butelius, jei parduodamas pilstomas alus išsinešimui?
Parduodamas pilstomas alus išsinešimui – tai vartotojams skirtas alus ir jis privalo būti paženklintas (priklijuotas lipdukas-etiketė su prekės aprašymu). Alaus ženklinimo reikalavimai nustatyti Alaus apibūdinimo, gamybos ir prekinio pateikimo techninio reglamento VII skyriuje „Prekinis pateikimas“, Lietuvos higienos normoje HN 119:2002 „Maisto produktų ženklinimas“ (su pakeitimais).
Atnaujinta: 2016 01 18
-
5. Kaip prekiauti alkoholiniais gėrimais viešojo maitinimo vietose po 22 valandos?
Vadovaujantis Alkoholio kontrolės įstatymo (toliau – Įstatymas) 18 straipsnio 3 dalies 12 punkto nuostatomis, nuo 2012 m. sausio 1 d. pasikeitė prekybos alkoholiniais gėrimais tvarka viešojo maitinimo vietose, t.y. uždrausta nuo 22 iki 8 valandos jose pardavinėti alkoholinius gėrimus išsinešimui.Departamento duomenimis, didžioji dalis po 22 valandos dirbančių įmonių alkoholinius gėrimus parduoda atidarydami butelius, skardines ir paduodami juos klientams. Klientų elgesys – net nenusirengia viršutinių drabužių, neprisėda prie stalo – leidžia numanyti, kad alkoholiniai gėrimai, kad ir atidarytoje pakuotėje, bus nedelsiant išnešami iš viešojo maitinimo vietos. O tai laikytina Alkoholio kontrolės įstatymo 18 straipsnio 3 dalies 12 punkto pažeidimu. Siekiant užtikrinti, kad alkoholiniai gėrimai tokiu būdu nebūtų išnešami iš viešojo maitinimo vietos, bet būtų vartojami vietoje kaip numatyta Alkoholio kontrolės įstatymo 18 straipsnio 3 dalies 12 punkte, Departamentas pataria alkoholinius gėrimus pardavinėti išpilstytus į bokalus, taures, stikliukus.
Atnaujinta: 2016 01 18
-
6. Ar galima į viešojo maitinimo įmonėse (restoranuose, kavinėse, baruose ar pan.) rengiamas šventes, pobūvius atsinešti su savimi alkoholinių gėrimų?
Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas informuoja, kad viešojo maitinimo įmonėje leidžiama vartoti tik joje įsigytus alkoholinius gėrimus. Tai nustatyta Mažmeninės prekybos alkoholiniais gėrimais prekybos ir viešojo maitinimo įmonėse taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2004 m. gegužės 20 d. nutarimu Nr. 618, 6 punkto antrojoje pastraipoje. Todėl Departamentas ragina viešojo maitinimo įmonių klientus neprašyti, kad į šias įmones jiems būtų leista atsinešti alkoholinių gėrimų su savimi, o viešojo maitinimo įmonių vadovus ragina visuomet principingai atmesti tokio pobūdžio prašymus. Atkreipiame dėmesį, kad viešojo maitinimo įmonių vadovai ar jų atstovai, priėmę tokius klientų prašymus, rizikuoja netekti įmonės turimos licencijos verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais dėl to, kad leido klientams su savimi atsinešti alkoholinių gėrimų.
Atnaujinta: 2016 01 18
-
7. Kiek kainuoja alaus, alaus ir nealkoholinių gėrimų mišinių gamybos licencija?
Valstybės rinkliava už alaus, alaus ir nealkoholinių gėrimų mišinių gamybos licencijos išdavimą yra 724 Eur
Atnaujinta: 2016 01 18
-
8. Kas išduoda licencijas verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais?
Licencijas verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais išduoda miesto ar rajono, kuriame vykdoma veikla, savivaldybės vykdomoji institucija.
Atnaujinta: 2016 01 18
-
9. Kiek laiko galioja licencija verstis didmenine prekyba alkoholiniais gėrimais?
Licencija verstis didmenine prekyba alkoholiniais gėrimais yra neterminuota.
Atnaujinta: 2016 01 18
-
10. Ar juridinis asmuo gali laikyti alkoholinius gėrimus, jei juos naudoja reprezentacinėms reikmėms?
Remiantis Alkoholio kontrolės įstatymo 17 str. 2 d. ir 3 d. juridiniams asmenims ir užsienio juridinių asmenų filialams bei atstovybėms laikyti ir gabenti alkoholio produktus Lietuvos Respublikoje draudžiama, neturint Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka išduotos alkoholio produktų gamybos, importo, didmeninės ar mažmeninės prekybos licencijos, išskyrus tuos atvejus, kai juridiniai asmenys, užsienio juridinių asmenų filialai bei atstovybės, alkoholinius gėrimus įsigyja reprezentacinėms reikmėms, Lietuvos Respublikos Vyriausybės ar jos įgaliotos institucijos nustatyta tvarka.
Atnaujinta: 2016 01 18
-
11. Ar įmonė, norinti importuoti degtinę į Lietuvą, privalo turėti importo licenciją?
Licencijų importuoti degtinę nėra, tačiau tam, kad galėtų laikyti ir prekiauti importuota degtine Lietuvoje nepažeisdama Alkoholio kontrolės įstatymo, įmonė privalo įsigyti licenciją verstis didmenine prekyba alkoholiniais gėrimais arba licenciją verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais.
Atnaujinta: 2016 01 18
-
12. Kuo skiriasi alkoholinių gėrimų importas nuo alkoholinių gėrimų įvežimo?Importas – alkoholinių gėrimų įvežimas į Lietuvos Respubliką iš kitų valstybių, išskyrus Europos ekonominės erdvės valstybes ir Turkiją.
Įvežimas – alkoholinių gėrimų įvežimas į Lietuvos Respubliką iš Europos ekonominės erdvės valstybių ir Turkijos.Atnaujinta: 2016 01 18
-
13. Ar gali būti išduota licencija verstis didmenine prekyba alkoholiniais gėrimais užsienyje įregistruotai įmonei?
Negali. Licencijos verstis didmenine prekyba alkoholiniais gėrimais gali būti išduodamos tik Lietuvos Respublikoje įregistruotoms įmonėms ir užsienio juridinių asmenų, pagal užsienio valstybės įstatymus turinčių teisę verstis ūkine komercine veikla, filialams.
Atnaujinta: 2016 01 18
-
14. Ar reikia pateikti alkoholio produktų gamybos ir realizavimo ataskaitą už mėnesį, jeigu įmonė, turinti alkoholio produktų gamybos licenciją, alkoholio produktų tą mėnesį negamino.
Alkoholio produktų gamybos ir realizavimo ataskaitas įmonės, turinčios alkoholio produktų gamybos licencijas, privalo pateikti Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentui ir Žemės ūkio ministerijai ne vėliau kaip iki kito mėnesio 20 dienos. Jeigu įmonė tam tikrą mėnesį alkoholio produktų negamino, pateikiamoje ataskaitoje atitinkamose skiltyse nurodomi nuliai.
Atnaujinta: 2016 01 18
-
15. Ar reikia mokėti valstybės rinkliavą, jeigu tikslinami licencijos rekvizitai, kurie nepriklauso nuo ūkio subjekto?
Vadovaujantis LR rinkliavų įstatymo 6 str. 1 d. 22 p., už licencijos, kai keičiasi rekvizitai nepriklausantys nuo ūkio subjekto, patikslinimą, valstybės rinkliava neimama.
Atnaujinta: 2016 01 18
-
16. Jeigu įmonė, turinti licenciją verstis didmenine prekyba tabako gaminiais, pateikia paraišką patikslinti licencijoje buveinės adresą, patikslinti licenciją išbraukiant sandėlio adresą ir įrašant kitą sandėlio adresą, kokią valstybės rinkliavą įmonė turi sumokėti už minėtus veiksmus?
Vadovaujantis Konkrečių valstybės rinkliavos dydžių sąrašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2000 m. gruodžio 15 d. nutarimu Nr. 1458 „Dėl konkrečių valstybės rinkliavos dydžių sąrašo ir valstybės rinkliavos mokėjimo ir grąžinimo taisyklių patvirtinimo“ 3.43.2 punktu, valstybės rinkliava už minėtus veiksmus yra 258 Eur (po 86 Eur už kiekvieną papildomą įrašą: patikslinamas buveinės adresas, išbraukiamas sandėlio adresas, įrašomas naujas sandėlio adresas).
Atnaujinta: 2016 01 18
-
17. Jeigu įmonė Lietuvoje nori pirkti alų iš gamintojo ir išvežti į kitą Europos Sąjungos šalį, kokios licencijos įmonei reikalingos.
Tam, kad įmonė galėtų nusipirkti alų iš gamintojo Lietuvoje, ji privalo įsigyti licenciją verstis didmenine prekyba alumi, alaus mišiniais su nealkoholiniais gėrimais ir natūralios fermentacijos sidru, kurio tūrinė etilo alkoholio koncentracija neviršija 8,5 procento. Licencija išvežimui nereikalinga.
Atnaujinta: 2016 01 18
-
-
Reikalavimai veiklai
17