DUK

Užduokite klausimą

*Pažymėti laukai yra privalomi.

Užduoti klausimą
Rodyti pilną sąrašą Atkreipkite dėmesį! Jūs pasinaudojote įrašų filtru, todėl matote susiaurintą sąrašą.
 • ALKOHOLIO KONTROLĖ 45
  • Reklama 24
   • 1.

    Ar gali būti organizuojami žaidimai, kurių metu vaikinai ir merginos vaikšto po barus, klubus, yra apsirengę drabužiais, kurie susiję su alkoholinių gėrimų simbolika / prekės ženklais / pavadinimais ir pan., tačiau žaidimai ir prizai nėra susiję su alkoholiniais gėrimai?

    Žaidimai, konkursai, loterijos, akcijos, kurių organizatoriai, vykdytojai bus apsirengę drabužiais su alkoholinių gėrimų gamintojų atributika, alkoholinių gėrimų ženklais, logotipais ar pan., būtų vertinami kaip žaidimas, akcijos, konkursai ar loterijos, kurie skatina įsigyti ir (ar) vartoti alkoholinius gėrimus (Alkoholio kontrolės įstatymo 28 str. 1 d. 4 p. pažeidimas), taip pat kaip uždrausta alkoholio reklama (Alkoholio kontrolės įstatymo 29 str. 1 d.).

    Atnaujinta: 2020 05 06

   • 2.

    Ar galima spaudoje ir kitose reklaminėse priemonėse skelbti alkoholinių gėrimų kainą, nenurodant sumažinimo, bet nurodant tokios kainos taikymo laikotarpį?

    Vadovaujantis Alkoholio kontrolės įstatymo 29 str. 1 d., numatančia, kad alkoholio reklama Lietuvos Respublikoje draudžiama, spaudoje ir kitose reklaminėse priemonėse pateikti skelbimai apie parduodamus alkoholinius gėrimus, būtų vertinami kaip uždrausta alkoholio reklama.

    Atnaujinta: 2020 05 06

   • 3.

    Ar mažmeninės prekybos įmonių, kurios savo asortimente taip pat turi alkoholinių gėrimų, skelbiami žaidimai, konkursai ar akcijos bus leidžiami?

    Jeigu mažmeninės prekybos įmonių skelbiami ir vykdomi žaidimai, konkursai, akcijos, nėra susiję su alkoholiniais gėrimais, nenaudojama alkoholinių gėrimų atributika, ženklai, logotipai ir pan., alkoholiniai gėrimai neteikiami kaip žaidimų, loterijų prizai, tokie žaidimai, konkursai, neprieštarauja Alkoholio kontrolės įstatymo 28 str. 1 d. 4 p. reikalavimams, tačiau kiekvienas akcijos atvejis yra vertinamas individualiai, Alkoholio kontrolės 28 str. ir 29 str. nustatytų apribojimų kontekste.

    Atnaujinta: 2020 05 06

   • 4.

    Ar bus galima kainų etiketėje nurodyti sumažintą kainą arba kitokiu būdu išskirti tokią informaciją?

    Sumažintos kainos skelbti negalima. Alkoholinių gėrimų, parduodamų už sumažintą kainą, etikečių išskyrimas kokiu nors būdu (pvz. kitos spalvos ar dydžio, išskirtinio dizaino etikečių pateikimas) laikytinas alkoholinių gėrimų kainų sumažinimo skelbimu, t. y. Alkoholio kontrolės įstatymo 28 str. 1 d. 6 p. pažeidimas

    Atnaujinta: 2020 05 06

   • 5.

    Ar galima taikyti nuolaidas alkoholiniams gėrimams nuolaidų kortelių, kurios išduotos iki 2016-11-01, savininkams?

    Iki Alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimų išplatintų nuolaidų kortelių bei nuo 2016-11-01 išduotų nuolaidų kortelių taikymas alkoholinių gėrimų pardavimams būtų vertinamas kaip kitais būdais išplatintų kuponų savininkams fiksuotų nuolaidų taikymas, t. y. Alkoholio kontrolės įstatymo 28 str. 1 d. 2 p. pažeidimas.

    Atnaujinta: 2020 05 06

   • 6.

    Ar alkoholinių gėrimų paskyroje socialiniame tinklalapyje „Facebook“ galima organizuoti nuotraukų žaidimą / konkursą ir įteikti prizus, kurie nesusiję su alkoholiniais gėrimais?

    Vadovaujantis Alkoholio kontrolės įstatymo 29 str. 1 d., nustatančia, kad alkoholio reklama Lietuvos Respublikoje draudžiama, ir Alkoholio kontrolės įstatymo 29 str. 2 d., nustatančia kokia ir kur paskelbta informacija apie alkoholinius gėrimus nėra laikoma alkoholio reklama, ūkio subjektams socialinių tinklų paskyrose draudžiama skelbti informaciją apie alkoholinius gėrimus, kuria skatinamas alkoholinių gėrimų įsigijimas ir (ar) vartojimas.

    Atnaujinta: 2020 05 06

   • 7.

    Ar bus galima naudoti žodžius „Gera kaina“, „Speciali kaina“, „Ypatinga kaina“, „Tik 1 Eur“ ir pan.?

    Viešinant informaciją apie alkoholinių gėrimų kainas Alkoholio kontrolės įstatymo 29 str. 2 d. nustatytose vietose (pvz., prekybos alkoholiniais gėrimais vietose ir ūkio subjektų, besiverčiančių veikla, susijusia su alkoholiniais gėrimais interneto svetainėse), turi būti atsižvelgta į Alkoholio kontrolės įstatymo 28 str. 1 d. 7 p. nuostatas, draudžiančias skelbti apie alkoholinių gėrimų kainų sumažinimą. Departamento nuomone, šūkiai – „Gera kaina“, „Speciali kaina“, „Ypatinga kaina“, „Tik 1 Eur“ ir pan. gali būti vertinami kaip skelbimai skelbimas apie alkoholinių gėrimų kainų sumažinimą ir (ar) uždrausta alkoholio reklama. Ar skelbiama informacija, vykdomas veiksmas ir pan. yra laikomi alkoholinių gėrimų kainų sumažinimo informacija ir (ar) uždrausta alkoholio reklama, vertinama kiekvienu konkrečiu atveju individualiai.

    Atnaujinta: 2020 05 06

   • 8.

    Ar galima organizuoti ir skelbti alkoholinių gėrimų žaidimus, konkursus ir pan. socialinio tinklalapio „Facebook“ paskyrose?

    Socialiniame tinklalapyje „Facebook“ alkoholinių gėrimų gamintojų, platintojų paskyros sukurtos tikslu reklamuoti, pristatyti įmonę, jos gaminamus ir (ar) platinamus alkoholinius gėrimus, būtų laikomos Alkoholio kontrolės įstatymo 29 str. 1 d. uždrausta alkoholio reklama.

    Atnaujinta: 2020 05 06

   • 9.

    Ar galima daryti lojalumo akcijas pardavėjams / barmenams įteikiant prizą už daugiausiai produkcijos pardavusią prekybos vietą?

    Lojalumo akcijos, kurių metu daugiausiai alkoholinių gėrimų pardavusiems barmenams, pardavėjams būtų dalinami prizai, prieštarautų Alkoholio kontrolės įstatymo 28 str. 1 d. 4 p. reikalavimams. Išsamesnė konsultacija dėl galimybės vykdyti akcijas – teikti prizus barmenams, padavėjams, pardavusiems daugiausiai alkoholinių gėrimų, gali būti pateikta gavus išsamų akcijos sąlygų ir taisyklių aprašymą, informaciją apie akcijos paskelbimo aplinkybes ir kitą su akcija susijusią informaciją.

    Atnaujinta: 2020 05 06

   • 10.

    Ar ribojimai taikomi ir socialiniuose tinklalapiuose, pvz. „Facebook“ paskyrose, kurios skirtos reklamuoti alkoholinius gėrimus, skelbiamai informacijai?

    Socialiniuose tinklalapiuose, pvz. „Facebook“, alkoholinių gėrimų gamintojų, platintojų paskyros yra sukurtos tikslu reklamuoti, pristatyti įmonę, jos gaminamus ir (ar) platinamus alkoholinius gėrimus, todėl, vadovaujantis Alkoholio kontrolės įstatymo 29 str. 1 d., nustatančia, kad alkoholio reklama Lietuvos Respublikoje draudžiama, ir Alkoholio kontrolės įstatymo 29 str. 2 d., nustatančia kokia ir kur paskelbta informacija apie alkoholinius gėrimus nėra laikoma alkoholio reklama, ūkio subjektams socialinių tinklų paskyrose draudžiama skelbti informaciją apie alkoholinius gėrimus, kuria skatinamas alkoholinių gėrimų įsigijimas ir (ar) vartojimas.

    Atnaujinta: 2020 05 06

   • 11.

    Ar galima organizuoti reklaminę alkoholinių gėrimų kampaniją vartotojams registruojantis internete ir įkeliant nuotrauką su produktu, o tada laimint prizą?

    Tokia kampanija prieštarautų Alkoholio kontrolės įstatymo 29 str. 1 d., nustatančiai, kad alkoholio reklama Lietuvos Respublikoje draudžiama.

    Atnaujinta: 2020 05 06

   • 12.

    Kokie apribojimai taikomi informacijos apie alkoholinius gėrimus skelbimui internete?

    Vadovaujantis Alkoholio kontrolės įstatymo 29 str. 1 d., alkoholio reklama Lietuvos Respublikoje draudžiama. Alkoholio kontrolės įstatymo 29 str. 2 d. nustatyta, kad alkoholio reklama nelaikoma <...> Lietuvos Respublikos teisės aktuose ant alkoholinio gėrimo ir (ar) jo pirminės (prekinės) ar antrinės (grupinės) pakuotės nustatyti ženklinimo rekvizitai ir kita ženklinimo informacija, alkoholinių gėrimų eksponavimas (pateikimas parduoti), alkoholinio gėrimo grupė, pogrupis, kategorija, alkoholinio gėrimo kilmės šalis, geografinė nuoroda, regionas, alkoholinių gėrimų gamintojų ar alkoholiniais gėrimais prekiaujančių įmonių pavadinimai ir registruoti prekių ženklai, alkoholinio gėrimo kaina, kai ši informacija pateikiama <...> alkoholinius gėrimus gaminančių ar jais prekiaujančių įmonių interneto svetainėse.

    Pažymėtina, kad alkoholinius gėrimus gaminančių ar jais prekiaujančių įmonių interneto svetainėmis nelaikomos jų socialinių tinklų paskyros, todėl jose skelbti Alkoholio kontrolės įstatymo 29 str. 2 d. nurodytą informaciją yra draudžiama.

    Atnaujinta: 2020 05 06

   • 13.

    Ar galima alkoholio reklama radijo eteryje?

    Vadovaujantis Alkoholio kontrolės įstatymo 29 str. 1 d., alkoholio reklama Lietuvos Respublikoje draudžiama.

    Atnaujinta: 2020 05 06

   • 14.

    Ar galima alkoholinių gėrimų reklama ant visuomeninio transporto išorinių priemonių dalių?

    Vadovaujantis Alkoholio kontrolės įstatymo 29 str. 1 d., alkoholio reklama Lietuvos Respublikoje draudžiama.

    Atnaujinta: 2020 05 06

   • 15.

    Ar pirmuosiuose žurnalų bei laikraščių puslapiuose leidžiama reklamuoti alkoholinius gėrimus?

    Vadovaujantis Alkoholio kontrolės įstatymo 29 str. 1 d., alkoholio reklama Lietuvos Respublikoje draudžiama.

    Atnaujinta: 2020 05 06

   • 16.

    Ar prekybos centrų informacinių reklaminių leidinių (prekių katalogų) viršeliuose galima alkoholio reklama?

    Vadovaujantis Alkoholio kontrolės įstatymo 29 str. 1 d., alkoholio reklama Lietuvos Respublikoje draudžiama, bet Alkoholio kontrolės įstatymo 29 str. 2 d. numatyta, kad uždrausta alkoholio reklama nelaikoma Lietuvos Respublikos teisės aktuose ant alkoholinio gėrimo ir (ar) jo pirminės (prekinės) ar antrinės (grupinės) pakuotės nustatyti ženklinimo rekvizitai ir kita ženklinimo informacija, alkoholinių gėrimų eksponavimas (pateikimas parduoti), alkoholinio gėrimo grupė, pogrupis, kategorija, alkoholinio gėrimo kilmės šalis, geografinė nuoroda, regionas, alkoholinių gėrimų gamintojų ar alkoholiniais gėrimais prekiaujančių įmonių pavadinimai ir registruoti prekių ženklai, alkoholinio gėrimo kaina, kai ši informacija pateikiama mažmeninės prekybos ar viešojo maitinimo vietose. Šiuo atveju būtina pažymėti, kad prekybos vietose pateikiama informacija apie alkoholinius gėrimus negali būti skirta vartotojams išsinešti (t. y. negali būti pateikta skrajutėse, išsinešimui skirtuose leidiniuose ir pan.).

    Atnaujinta: 2020 05 06

   • 17.

    Kokie reikalavimai taikomi išorinei alkoholio produktų reklamai? Ar visada privalomas įspėjamasis tekstas? Koks jis turi būti?

    Vadovaujantis Alkoholio kontrolės įstatymo 29 str. 1 d., alkoholio reklama Lietuvos Respublikoje draudžiama.

    Atnaujinta: 2020 05 06

   • 18.

    Kokią informaciją apie alkoholinius gėrimus leidžiama skelbti prekybos vietose?

    Mažmeninės prekybos ar viešojo maitinimo vietose, kuriose alkoholiniai gėrimai parduodami vartotojui, leidžiama skelbti ant alkoholinio gėrimo ir (ar) jo pirminės (prekinės) ar antrinės (grupinės) pakuotės nustatytus ženklinimo rekvizitus ir kitą ženklinimo informaciją – alkoholinio gėrimo atvaizdą, grupę, pogrupį, kategoriją, alkoholinio gėrimo kilmės šalį, geografinę nuorodą, regioną, alkoholinių gėrimų gamintojų ar alkoholiniais gėrimais prekiaujančių įmonių pavadinimus ir registruotus prekių ženklus, alkoholinio gėrimo kainą.

    Atnaujinta: 2020 05 06

   • 19.

    Ar galima asmenims, jaunesniems kaip 20 metų, parduoti nealkoholinius gėrimus (alų, vyną)? Ar ribojamas šių gėrimų pardavimo laikas?

    Vadovaujantis Alkoholio kontrolės įstatymo nuostatomis, alkoholiniais gėrimais laikomi gėrimai, kurių tūrinė etilo alkoholio koncentracija yra didesnė kaip 1,2 procento (alaus – didesnė kaip 0,5 procento), taigi nealkoholiniams gėrimams Alkoholio kontrolės įstatymo nuostatos nėra taikomos, todėl nei pirkėjų amžius nei prekybos laikas tokiems gėrimams nėra ribojamas.

    Atnaujinta: 2020 05 06

   • 20.

    Ar galima rengti akcijas, konkursus bei dovanoti nealkoholinius gėrimus (alų, vyną)?

    Taip, galima, tačiau rengiant akcijas, konkursus bei dovanojant nealkoholinius gėrimus, būtina aiškiai nurodyti, jog pateikiamas būtent nealkoholinis gėrimas, kad vartotojas nebūtų suklaidintas.

    Atnaujinta: 2020 05 06

   • 21.

    Ar galima rašyti tinklaraštį apie alkoholinius gėrimus?

    Rašyti tinklaraštį apie alkoholinius gėrimus nedraudžiama, jeigu ši informacija teikiama ne komerciniais tikslais, t. y. informacijos apie alkoholinius gėrimus teikimas negali būti Jūsų pajamų šaltiniu. Atkreiptinas dėmesys, kad viešinama informacija apie alkoholinius gėrimus negali būti teikiama ūkio subjektų, vykdančių alkoholinių gėrimų gamybą ir/ar prekybą, naudai ir interesais, nes tokiu atveju, skelbiama informacija apie alkoholinius gėrimus vienareikšmiškai bus vertinama kaip alkoholio reklama. Be to, informacijos pateikimo forma neturi kelti abejonių dėl tikrojo informacijos teikimo tikslo, šiuo atveju leistinas pateikimo tikslas galėtų būti siekis dalintis asmenine nuomone ar įspūdžiais, tačiau draudžiama (t. y. būtų laikoma alkoholio reklama) siekti daryti poveikį vartotojų pasirinkimui: skatinti vartoti alkoholį bendrai, ar skatinti vartoti tam tikrus (tam tikrų grupių, tam tikrų gamintojų ir pan.) alkoholinius gėrimus.

    Atnaujinta: 2020 05 06

   • 22.

    Kokią informaciją, susijusią su alkoholiniais gėrimais leidžiama naudoti spaudoje?

    Informaciniuose straipsniuose leidžiama skleisti informaciją apie alkoholinius gėrimus, kuri nėra laikoma alkoholio reklama. Pvz. alkoholinio kokteilio sudėtis su bendriniais gėrimų pavadinimais (pvz. alus/vynas/degtinė), informacija apie alkoholinių gėrimų ir maisto derinimą, receptai (pvz. antiena raudono vyno padaže) bei kita informacija, kurioje nebūtų paminėti alkoholinių gėrimų prekių ženklai ir skelbiant tokią informaciją nebūtų skatinama įsigyti ar vartoti alkoholinius gėrimus. Taip pat pateikiamoje informacijoje alkoholiniai gėrimai negali būti vaizduojami palankiame, teigiame kontekste.

    Atnaujinta: 2020 05 06

   • 23.

    Ar galima renginių metu vaišinti svečius alkoholiniais gėrimais?

    Renginių organizatoriai renginių metu gali vaišinti svečius alkoholiniais gėrimais, kai vaišinama pagal etiketą siekiant užmegzti naujus arba pagerinti esamus verslo ar profesinius ryšius su kitais asmenimis, esamais ar potencialiais prekių ar paslaugų pirkėjais, investuotojais ir kitais asmenimis, turinčiais arba galinčiais turėti įtakos užmezgant naujus ir plėtojant esamus verslo ar profesinius ryšius (t. y. tik reprezentaciniais tikslais), tačiau kiekviena situacija turėtų būti įvertinta individualiai, siekiant išvengti Alkoholio kontrolės įstatymo 28 str. 1 d. 1 p., draudžiančio alkoholinius gėrimus duoti kaip premiją, kaip prekės priedą arba dovanoti, pažeidimų.

    Atnaujinta: 2020 05 06

   • 24.

    Ar galima rūkyti vandens pypkę viešojo maitinimo įstaigose? Kokie reikalavimai keliami rūkymo patalpoms?

    Vadovaujantis Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo 19 str. 1 d. 5 p. reikalavimu, Lietuvos Respublikoje draudžiama rūkyti (vartoti tabako gaminius ir elektronines cigaretes) restoranuose, kavinėse, baruose, kitose viešojo maitinimo įstaigose.

    Vartoti tabako gaminius galima tik specialiai įrengtuose cigarų ir (ar) pypkių klubuose. Su cigarų ir (ar) pypkių klubų įrengimo tvarkos aprašu galite susipažinti čia: https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/TAR.93BB291078FD/asr

    Atnaujinta: 2020 05 06

  • Reikalavimai veiklai 18
   • 1. Bendrovė, kuriai yra išduotas leidimas pirkti ir naudoti denatūruotą etilo alkoholį, nupirko ir panaudojo visą leidime nurodytą denatūruoto etilo alkoholio kiekį kalendoriniams metams dar nepasibaigus. Ar bendrovė, norinti tais pačiais kalendoriniais metais įsigyti papildomą kiekį etilo alkoholio, turėtų gauti naują leidimą?

    Nuo 2015 m. lapkričio 1 d. leidimas gali būti patikslintas, keičiant leidime nurodytą leidžiamą pirkti ir (ar) naudoti etilo alkoholio kiekį. Šiuo atveju, bendrovė Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentui turėtų pateikti paraišką patikslinti jau turimą leidimą.

     

    Atnaujinta: 2016 01 18

   • 2. Jeigu įmonė, turinti licenciją verstis didmenine prekyba alkoholiniais gėrimais, nusprendė laikinai nevykdyti veiklos, ar gali pateikti prašymą iš licencijos išbraukti visus sandėlių adresus?

    Lietuvos Respublikos alkoholio kontrolės įstatymo 34¹ straipsnio 9 dalyje, nustatyta, kad licencijos verstis didmenine prekyba alkoholio produktais galiojimas gali būti sustabdytas, jeigu įmonė, turinti licenciją verstis didmenine prekyba alkoholio produktais, pateikia prašymą iš licencijos išbraukti didmeninės prekybos alkoholiniais gėrimais sandėlį ir licencijoje nebelieka įrašytų sandėlių adresų.
    Jeigu įmonė laikinai nevykdo licencijuojamos veiklos, gali pateikti Departamentui prašymą iš licencijos išbraukti didmeninės prekybos sandėlių adresus ir sustabdyti licencijos galiojimą.
    Licencijos galiojimas sustabdomas laikotarpiui iki įmonė pateiks prašymą įrašyti į didmeninės prekybos licenciją naują didmeninės prekybos alkoholiniais gėrimais sandėlį.

     
     
     

    Atnaujinta: 2016 01 18

   • 3. Bendrovė laboratorijos reikmėms sausio mėnesį iš gamintojo be leidimo pirko 10 litrų nedenatūruoto etilo alkoholio. Tais pačiais kalendoriniais metais ji norėtų įsigyti dar 10 litrų. Ar jai reikalingas leidimas?

    Vadovaujantis Lietuvos Respublikos alkoholio kontrolės įstatymo 183 straipsnio 2 dalies 1 punktu leidimo pirkti nedenatūruoto etilo alkoholio nereikia ūkio subjektams, perkantiems per metus ne daugiau kaip 10 litrų nedenatūruoto etilo alkoholio iš įmonių, turinčių licencijas gaminti šiuos produktus ar licencijas verstis didmenine prekyba jais. Bendrovė šiais kalendoriniais metais be leidimo 10 litrų etilo alkoholio jau pirko, taigi, tuo atveju, jeigu tais pačiais kalendoriniais metais norėtų įsigyti papildomą kiekį, turėtų gauti leidimą pirkti nedenatūruoto etilo alkoholio.

     

    Atnaujinta: 2017 02 23

   • 4. Ar reikia paženklinti butelius, jei parduodamas pilstomas alus išsinešimui?

    Parduodamas pilstomas alus išsinešimui – tai vartotojams skirtas alus ir jis privalo būti paženklintas (priklijuotas lipdukas-etiketė su prekės aprašymu). Alaus ženklinimo reikalavimai nustatyti Alaus apibūdinimo, gamybos ir prekinio pateikimo techninio reglamento VII skyriuje „Prekinis pateikimas“, Lietuvos higienos normoje HN 119:2002 „Maisto produktų ženklinimas“ (su pakeitimais).

     

    Atnaujinta: 2016 01 18

   • 5. Kaip prekiauti alkoholiniais gėrimais viešojo maitinimo vietose po 22 valandos?

    Vadovaujantis Alkoholio kontrolės įstatymo (toliau – Įstatymas) 18 straipsnio 3 dalies 12 punkto nuostatomis, nuo 2012 m. sausio 1 d. pasikeitė prekybos alkoholiniais gėrimais tvarka viešojo maitinimo vietose, t.y. uždrausta nuo 22 iki 8 valandos jose pardavinėti alkoholinius gėrimus išsinešimui.Departamento duomenimis, didžioji dalis po 22 valandos dirbančių įmonių alkoholinius gėrimus parduoda atidarydami butelius, skardines ir paduodami juos klientams. Klientų elgesys – net nenusirengia viršutinių drabužių, neprisėda prie stalo – leidžia numanyti, kad alkoholiniai gėrimai, kad ir atidarytoje pakuotėje, bus nedelsiant išnešami iš viešojo maitinimo vietos. O tai laikytina Alkoholio kontrolės įstatymo 18 straipsnio 3 dalies 12 punkto pažeidimu. Siekiant užtikrinti, kad alkoholiniai gėrimai tokiu būdu nebūtų išnešami iš viešojo maitinimo vietos, bet būtų vartojami vietoje kaip numatyta Alkoholio kontrolės įstatymo 18 straipsnio 3 dalies 12 punkte, Departamentas pataria alkoholinius gėrimus pardavinėti išpilstytus į bokalus, taures, stikliukus.

     

    Atnaujinta: 2016 01 18

   • 6. Kokia alkoholinių gėrimų prekybos tvarka degalinėse nuo 2012 m. sausio 1 d.?

    Įsigaliojusi Alkoholio kontrolės įstatymo 18 straipsnio 1 dalies 1 punkto redakcija nuo 2012 m. sausio 1 d. keičia prekybos alkoholiniais gėrimais tvarką stacionarių degalinių viešojo maitinimo vietose.Pagal Alkoholio kontrolės įstatymo 18 straipsnio 1 dalies 1 punkto nuostatas, stacionariose degalinėse alkoholiniais gėrimais nuo 2012 m. sausio 1 d. leidžiama prekiauti vykdant tik mažmeninės prekybos veiklą. Departamento nuomone, tai reiškia, kad įmonė, turinti licenciją, išduotą degalinės viešojo maitinimo vietai (barui, kavinei ar pan.), turi laikytis mažmeninės prekybos įmonėms (parduotuvėms) taikomos alkoholinių gėrimų pardavimo tvarkos, nustatytos Alkoholio kontrolės įstatyme: alkoholinius gėrimus parduoti tik nuo 8 iki 22 valandos ir be teisės juos vartoti vietoje. Laikotarpiu nuo 22 valandos iki 8 valandos prekyba alkoholiniais gėrimais stacionariose degalinėse (ir parduotuvėje, ir bare) draudžiama imperatyviai bet kokiu pardavimo būdu – tiek išsinešant, tiek vartojant vietoje.

     

    Atnaujinta: 2016 01 18

   • 7. Ar galima į viešojo maitinimo įmonėse (restoranuose, kavinėse, baruose ar pan.) rengiamas šventes, pobūvius atsinešti su savimi alkoholinių gėrimų?

    Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas informuoja, kad viešojo maitinimo įmonėje leidžiama vartoti tik joje įsigytus alkoholinius gėrimus. Tai nustatyta Mažmeninės prekybos alkoholiniais gėrimais prekybos ir viešojo maitinimo įmonėse taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2004 m. gegužės 20 d. nutarimu Nr. 618, 6 punkto antrojoje pastraipoje. Todėl Departamentas ragina viešojo maitinimo įmonių klientus neprašyti, kad į šias įmones jiems būtų leista atsinešti alkoholinių gėrimų su savimi, o viešojo maitinimo įmonių vadovus ragina visuomet principingai atmesti tokio pobūdžio prašymus. Atkreipiame dėmesį, kad viešojo maitinimo įmonių vadovai ar jų atstovai, priėmę tokius klientų prašymus, rizikuoja netekti įmonės turimos licencijos verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais dėl to, kad leido klientams su savimi atsinešti alkoholinių gėrimų.

     

    Atnaujinta: 2016 01 18

   • 8. Kiek kainuoja alaus, alaus ir nealkoholinių gėrimų mišinių gamybos licencija?

    Valstybės rinkliava už alaus, alaus ir nealkoholinių gėrimų mišinių gamybos licencijos išdavimą yra 724 Eur

    .

    Atnaujinta: 2016 01 18

   • 9. Kas išduoda licencijas verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais?

    Licencijas verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais išduoda miesto ar rajono, kuriame vykdoma veikla, savivaldybės vykdomoji institucija.

     

    Atnaujinta: 2016 01 18

   • 10. Kiek laiko galioja licencija verstis didmenine prekyba alkoholiniais gėrimais?

    Licencija verstis didmenine prekyba alkoholiniais gėrimais yra neterminuota.

     

    Atnaujinta: 2016 01 18

   • 11. Ar juridinis asmuo gali laikyti alkoholinius gėrimus, jei juos naudoja reprezentacinėms reikmėms?

    Remiantis Alkoholio kontrolės įstatymo 17 str. 2 d. ir 3 d. juridiniams asmenims ir užsienio juridinių asmenų filialams bei atstovybėms laikyti ir gabenti alkoholio produktus Lietuvos Respublikoje draudžiama, neturint Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka išduotos alkoholio produktų gamybos, importo, didmeninės ar mažmeninės prekybos licencijos, išskyrus tuos atvejus, kai juridiniai asmenys, užsienio juridinių asmenų filialai bei atstovybės, alkoholinius gėrimus įsigyja reprezentacinėms reikmėms, Lietuvos Respublikos Vyriausybės ar jos įgaliotos institucijos nustatyta tvarka.

     

    Atnaujinta: 2016 01 18

   • 12. Ar įmonė, norinti importuoti degtinę į Lietuvą, privalo turėti importo licenciją?

    Licencijų importuoti degtinę nėra, tačiau tam, kad galėtų laikyti ir prekiauti importuota degtine Lietuvoje nepažeisdama Alkoholio kontrolės įstatymo, įmonė privalo įsigyti licenciją verstis didmenine prekyba alkoholiniais gėrimais arba licenciją verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais.

     

    Atnaujinta: 2016 01 18

   • 13. Kuo skiriasi alkoholinių gėrimų importas nuo alkoholinių gėrimų įvežimo?
    Importas – alkoholinių gėrimų įvežimas į Lietuvos Respubliką iš kitų valstybių, išskyrus Europos ekonominės erdvės valstybes ir Turkiją.
    Įvežimas – alkoholinių gėrimų įvežimas į Lietuvos Respubliką iš Europos ekonominės erdvės valstybių ir Turkijos.
     

    Atnaujinta: 2016 01 18

   • 14. Ar gali būti išduota licencija verstis didmenine prekyba alkoholiniais gėrimais užsienyje įregistruotai įmonei?

    Negali. Licencijos verstis didmenine prekyba alkoholiniais gėrimais gali būti išduodamos tik Lietuvos Respublikoje įregistruotoms įmonėms ir užsienio juridinių asmenų, pagal užsienio valstybės įstatymus turinčių teisę verstis ūkine komercine veikla, filialams. 

    Atnaujinta: 2016 01 18

   • 15. Ar reikia pateikti alkoholio produktų gamybos ir realizavimo ataskaitą už mėnesį, jeigu įmonė, turinti alkoholio produktų gamybos licenciją, alkoholio produktų tą mėnesį negamino.

    Alkoholio produktų gamybos ir realizavimo ataskaitas įmonės, turinčios alkoholio produktų gamybos licencijas, privalo pateikti Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentui ir Žemės ūkio ministerijai ne vėliau kaip iki kito mėnesio 20 dienos. Jeigu įmonė tam tikrą mėnesį alkoholio produktų negamino, pateikiamoje ataskaitoje atitinkamose skiltyse nurodomi nuliai.

    Atnaujinta: 2016 01 18

   • 16. Ar reikia mokėti valstybės rinkliavą, jeigu tikslinami licencijos rekvizitai, kurie nepriklauso nuo ūkio subjekto?

    Vadovaujantis LR rinkliavų įstatymo 6 str. 1 d. 22 p., už licencijos, kai keičiasi rekvizitai nepriklausantys nuo ūkio subjekto, patikslinimą, valstybės rinkliava neimama. 

    Atnaujinta: 2016 01 18

   • 17. Jeigu įmonė, turinti licenciją verstis didmenine prekyba tabako gaminiais, pateikia paraišką patikslinti licencijoje buveinės adresą, patikslinti licenciją išbraukiant sandėlio adresą ir įrašant kitą sandėlio adresą, kokią valstybės rinkliavą įmonė turi sumokėti už minėtus veiksmus?

    Vadovaujantis Konkrečių valstybės rinkliavos dydžių sąrašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2000 m. gruodžio 15 d. nutarimu Nr. 1458 „Dėl konkrečių valstybės rinkliavos dydžių sąrašo ir valstybės rinkliavos mokėjimo ir grąžinimo taisyklių patvirtinimo“ 3.43.2 punktu, valstybės rinkliava už minėtus veiksmus yra 258 Eur (po 86 Eur už kiekvieną papildomą įrašą: patikslinamas buveinės adresas, išbraukiamas sandėlio adresas, įrašomas naujas sandėlio adresas).

    Atnaujinta: 2016 01 18

   • 18. Jeigu įmonė Lietuvoje nori pirkti alų iš gamintojo ir išvežti į kitą Europos Sąjungos šalį, kokios licencijos įmonei reikalingos.

    Tam, kad įmonė galėtų nusipirkti alų iš gamintojo Lietuvoje, ji privalo įsigyti licenciją verstis didmenine prekyba alumi, alaus mišiniais su nealkoholiniais gėrimais ir natūralios fermentacijos sidru, kurio tūrinė etilo alkoholio koncentracija neviršija 8,5 procento. Licencija išvežimui nereikalinga.

    Atnaujinta: 2016 01 18

  • 1.

   Ar galima skelbti apie tam tikru laikotarpiu taikomas nuolaidas visam prekių asortimentui („Nuolaidos“, „Juodas išpardavimas“, „Viskam – 30 %” ir pan.), esančiam prekybos vietoje, o prekybos vietoje pastatyti stendą, kuriame būtų sudėti ir alkoholio produktai su nuolaida?

   Specializuotų alkoholinių gėrimų parduotuvių ar kitų objektų, kurių pagrindinė veikla ir prekių asortimentas susiję su alkoholiniais gėrimais (alkoholinių gėrimų pardavimais, platinimu ir pan.), reklaminiai skelbimai apie kainų sumažinimą nurodytu laikotarpiu, nenurodant konkrečiai prekių, kurioms taikomos nuolaidos, prieštarautų Įstatymo 28 str. 1 d. 7 p. reikalavimui. Tačiau visoms įmonėms galios draudimas teikti alkoholinius gėrimus stenduose, lentynose ir pan., kurios skirtos prekėms su nuolaida, o taip pat kitais būdais sudaryti vartotojui įspūdį ir jį informuoti apie alkoholinių gėrimų kainų sumažinimą.

   Atnaujinta: 2020 04 15

  • 2. Ar galima organizuoti žaidimus „Facebook“ paskyroje, kurioje būtų renkamas geriausias alkoholinių gėrimų skonis, o geriausio komentaro autorius gautų prizą?

   Alkoholio kontrolės įstatymo 28 str. 1 d. 4 p. draudžia organizuoti žaidimus, akcijas, konkursus ar loterijas, kurie skatintų įsigyti ir (ar) vartoti alkoholinius gėrimus. Socialinio tinklalapio „Facebook“ paskyroje žaidimo, kurio metu renkamas labiausiai patinkantis alkoholinių gėrimų skonis, vykdymas būtų vertinamas kaip žaidimas skatinantis įsigyti ir (ar) vartoti alkoholinius gėrimus

   Atnaujinta: 2016 07 26

  • 3. Ar bus galima parduoti alkoholinius gėrimus kartu su kitomis prekėmis, nurodant bendrą rinkinio kainą?

   Alkoholinių gėrimų pardavimas komplektuose su kitomis prekėmis (pvz., nealkoholiniais gėrimais, taurėmis, gertuvėmis, atsuktuvais ir pan.) neprieštaraus Alkoholio kontrolės įstatymo 28 str. 1 d. 6 p. nuostatoms, jeigu kasos kvituose, internetinių svetainių siūlomų įsigyti prekių duomenų bazėse ir pan. bus nurodoma, kad parduodamas alkoholinio gėrimo ir kitos prekės rinkinys, o rinkinio kaina bus didesnė negu ne rinkinyje parduodamo alkoholinio gėrimo vieneto kaina. Taip pat informuojame, kad kitos rinkinyje su alkoholiniu gėrimu parduodamos prekės kaina neturi būti simbolinė, kadangi, vadovaujantis Lietuvos Respublikos teismų praktika, prekių pardavimas už simbolinę kainą prilygsta prekių dovanojimui. Be to, atkreipiame dėmesį į Alkoholio kontrolės įstatymo 2 str. 2 ir 3 d. nuostatas, numatančias, kad alkoholinių gėrimų parduotuvės ir alkoholinių gėrimų skyriaus asortimentą sudaro tik alkoholiniai gėrimai arba alkoholiniai gėrimai ir gretutinės prekės (sultys ir kiti nealkoholiniai gėrimai, butelių atkimšimo ir užkimšimo įrankiai, butelių pakuotės, taurės, stiklinės, tabako gaminiai, degtukai ir žiebtuvėliai)

   Atnaujinta: 2016 07 26