VAIKAI, KURIŲ TĖVAI GIRTAUJA – PADĖTI JIEMS GALIME VISI

Data

2018 02 12

Įvertinimas
0
AVS FB cover (2).jpg

Asociacija „Mentor Lietuva“, bendradarbiaudama su Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentu, jau ketvirtą kartą mini tarptautiniu mastu skelbiamą savaitę, skirtą vaikams, kurių vaikystę temdo tėvų alkoholio vartojimas. Jos tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į vaikams, kurių šeimose piktnaudžiaujama alkoholiu, kylančius sunkumus, pagalbos poreikius ir galimybes.

Mokslinių tyrimų duomenimis, tokiose šeimose augantys vaikai penkis kartus dažniau patiria  valgymo sutrikimų, šešis kartus dažniau patiria smurtą, dukart dažniau tampa priklausomais nuo alkoholio ar narkotikų – šie faktai įpareigoja šalia vaikų esančius suaugusiuosius – mokytojus, pagalbos specialistus, bendruomenės narius – atpažinus šią problemą jos neignoruoti. Tai dažniausiai susiję su psichologiškai ir fiziškai nepalankia vaikui aplinka, būtiniausių sąlygų sveikatai ir gyvybei užtikrinimu: gauti visavertį maitinimą, kokybiškas buities sąlygas miegoti bei ilsėtis, gamtinėms sąlygoms ir aplinkybėms tinkamus rūbus, mokymuisi ir socializacijai reikalingas priemones.

Vaikams, kurių tėvai turi alkoholio vartojimo problemų, labai svarbu būti išklausytiems ir suprastiems. Tik suaugusieji gali padėti suprasti, kad jie nėra vieni, užtikrinti jų saugumą, konfidencialumą ir pagalbos teikimą. Apie pagalbą vaikams, kurių šeimos nariai žalingai vartoja alkoholį, plačiau kviečiame skaityti psichiatrės Nijolės Goštautaitės-Midttun naujai parengtame informaciniame leidinyje: http://mentor.lt/wp-content/uploads/sites/6/2017/04/pagalba-vaikams_internetui.pdf

UA-79662928-1